Лекція координатора ПРООН в Україні з нагоди Дня створення ООН

24 жовтня 2014 р. з нагоди Дня створення ООН у Київському міжнародному університеті відбулась лекція координатора ПРООН в Україні пані Ситнікової Н.П. на тему: «ООН в Україні. Прискорення прогресу в досягненні Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ) в Україні», участь у якій взяли викладачі та студенти спеціальностей міжнародне право, міжнародні відносини, право, журналістика.

Наталія Петрівна представила цікаву інформацію щодо стану реалізації «Декларації тисячоліття», яку 2000 року лідери держав та урядів 189 країн-членів, включно з Україною, затвердили на саміті ООН у Нью-Йорку і яка являє собою програму поліпшення рівня життя населення світу до 2025 року. Її завдання, відомі як Цілі розвитку тисячоліття (ЦРТ), спрямовані на скорочення масштабів бідності й голоду, охорону материнства й дитинства, боротьбу з ВІЛ, малярією і туберкульозом та розв’язання інших проблем. Така програма ЦРТ в Україні розроблена відповідно до глобальної матриці Цілей розвитку тисячоліття і включає в себе:

• Ціль 1 – Подолання бідності;
  • Ціль 2 – Забезпечення якісної освіти впродовж життя;
  • Ціль 3 – Забезпечення гендерної рівності;
  • Ціль 4 – Зменшення дитячої смертності;
  • Ціль 5 – Поліпшення здоров'я матерів;
  • Ціль 6 – Обмеження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу і започаткування тенденції до скорочення їх масштабів;
  • Ціль 7 – Сталий розвиток довкілля.

Представлена комп’ютерна презентація показала, що існує ціла низка перевірених часом стратегій, упровадження яких дозволить Україні виконати взяті на себе зобов'язання. Ці стратегії мають ґрунтуватися на досягненні стійкого економічного зростання, забезпеченні рівного доступу до якісних медичних послуг і освіти, посиленні боротьби з ВІЛ-інфекцією, СНІДом і туберкульозом.

Бізнесові кола в Україні мають сприяти досягненню ЦРТ. Їхня роль полягає у забезпеченні стабільності й довготривалого розвитку суспільства. Розумне управління економікою, бізнесом, у поєднанні з відповідними іноземними інвестиціями, є генератором ефективного виконання всіх ЦРТ в Україні.

Пані Ситнікова Н.П. відповіла на численні запитання студентів, а саме:

• У межах ПРООН здійснюються багато проектів з гендерними питаннями (забезпечення рівних прав і свобод обом – чоловікам, жінкам у різних сферах життя). Чи не можете Ви назвати, які конкретно програми сьогодні реалізуються в Україні, до яких могли б долучитись студенти КиМУ?
  • Нині населення Землі потерпає від багатьох проблем, серед інших і хвороби, зокрема – така небезпечна хвороба як Ебола. Які програми в цьому напрямі реалізує ООН і, зокрема, в Україні, аби не допустити її проникнення до нашої держави?
  • Чи володієте Ви інформацією щодо того, чи планує ООН розширювати допомогу Україні у зв’язку з подіями на сході нашої країни, оскільки там склалася надзвичайна екологічна ситуація і тому допомога світової спільноти була б доцільною?
  • Упродовж тривалого часу точиться дискусія з приводу реформування ООН, зокрема Ради Безпеки. У якому напрямку передбачається це реформування і чи будуть Німеччина та Японія членами Ради Безпеки? та ін.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток», газети «Post Scriptum +».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ