Зустріч студентів і викладачів з представниками Атлантичної ради України

25 вересня 2014 року в Київському міжнародному університеті відбулася зустріч студентів, майбутніх фахівців з міжнародного права та журналістики, викладачів з президентом Асоціації міжнародного співробітництва «Атлантична рада України», генерал-лейтенантом, академіком Гречаніновим В.О. та віце-президентом Асоціації, заступником голови Громадської ліги Україна-НАТО Кокошинським О.А.

Тема зустрічі: «Відносини НАТО-Україна в контексті забезпечення національної безпеки України».

У виступах гостей знайшли відображення питання історії створення НАТО, формування сучасних відносин НАТО з іншими країнами впродовж останніх 20 років, розбудови широкого всеохоплюючого партнерства, зокрема – з країнами-представниками колись ворожого табору, статус особливого партнерства між Україною і НАТО, роль міжнародних організацій у сучасному глобалізованому світі, національна безпека України в умовах існуючої геополітичної ситуації.

Студенти взяли активну участь в обговоренні виступів представників Атлантичної Ради України, зокрема, їх цікавили питання:

• Україна брала участь у всіх миротворчих операціях НАТО. Чи може вона розраховувати на конкретну допомогу в теперішній кризовій ситуації, адже НАТО неодноразово оприлюднювало докази присутності російських військ на території України?
  • Які форми реагування НАТО є допустимими в конфліктній ситуації на території України?
  • У чому виявляється відмінність статусу союзника НАТО та статусу особливого партнера?
  • Які реальні реформи необхідно реалізувати в українській армії для наближення до стандартів НАТО?
  • Як бути країні, яка не має власної армії, за умови нападу на неї агресора?

Зустріч викликала інтерес студентів і викладачів, оскільки національна безпека держави – це гарантія незалежності, стабільності та європейського майбутнього України.

Довідка:
Завдання Асоціації міжнародного співробітництва «Атлантична Рада України» — підтримка і поглиблення процесів демократизації в Україні завдяки поширенню знань і поглибленню інформованості та розуміння в суспільстві актуальних міжнародних подій для ефективного впливу на підготовку і реалізацію офіційних зовнішньополітичних рішень.
Місія Громадської ліги Україна-НАТО – започаткування та активізація широкого громадського руху за євроатлантичну інтеграцію України. Вступ до НАТО відповідає національним інтересам України. Повноправне членство України в НАТО дає змогу використовувати весь політичний, економічний, технічний потенціал Альянсу та брати активну участь у його подальшому реформуванні.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ