Моделювання засідання Ради Безпеки ООН студентами-міжнародниками КиМУ

24 жовтня 2014 року, з нагоди Дня створення ООН, за ініціативою кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства (завідувач – Хачатурян Т.Х., доцент) відбулось моделювання засідання Ради Безпеки ООН, на порядку денному якого було питання «Діти у військових конфліктах». Учасники – студенти I—IV курсів спеціальності «Міжнародне право».

Мета засідання – методом дискусій і дебатів студенти мали знайти шляхи розв'язання глобальної проблеми, поглибити власні знання про розподіл сил на міжнародній арені, розвивати власні ораторські, дипломатичні навички, уміння аргументувати і відстоювати інтереси країни.

Захід проходив двома мовами (українська, англійська), цьому передувала ґрунтовна самостійна робота студентів. Ведучі – викладач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Пономар К.М. і студент ІІІ курсу Укпакха Едідіонг Сіпріан.

До складу журі увійшли:

• Данченко Т.В. – проректор з навчально-виховної роботи, в.о. завідувача кафедри кримінального права і процесу, професор;
  • Телестакова А.А. – директор Юридичного інституту, доцент;
  • Хачатурян Т.Х. – завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, доцент;
  • Судак І.І. – директор Коледжу КиМУ, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики;
  • Алексанян В.І. – викладач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.

У засіданні брали участь 9 країн, а саме: Австралія, Аргентина, Великобританія, Китай, Південна Корея, Нігерія, Росія, США, Франція.

Виступи представників усіх держав відображали занепокоєння і засудження ситуацій, у яких опиняються діти в регіонах із військовим конфліктом, викрадення, насильство, сексуальне домагання, звучала вимога до Ради Безпеки, з урахуванням сфери її компетенції, вжити ефективних заходів для розв'язання проблеми.

Кожна команда по-своєму представила власне бачення ситуації:

• представники США (Кабір Ромео (101), Даценко Ярослав (401), Жуков Ярослав (301) зупинилися на подіях Уганди, Конго й Шрі-Ланки;
  • команда Франції (Тетяна Осауленко (301), Аврам Тайя (101), Казанович Олександр (101), Куропата Денис (301) – на подіях Анголи, Руанди;
  • Великобританія (Полянський Дмитрій (301) , Коцора Аліна (101), Телегіна Ася (201) – підняла питання подій на Сході України наголошуючи на отриманні доступу до зони АТО для вивчення ситуації і допомоги постраждалим дітям;
  • представники Аргентини (Смоян Асмік (301), Заграбова Анна (301), Муххамад Анна (101) на прикладі Парагвайської війни висвітлили масштаби піднятої проблеми;
  • Китай (Мельник Ірина (401), Чаухан Шивані (201), Мандибура Денис (101), Хан Ахмер Рашид (101) закликав країни дотримуватися міжнародних правил і відпрацювати систему комплексного захисту дітей;
  • Австралія (Ткешелашвілі Гурам (301),Валерія Гейко (401), Гобадзе Фатіма (401) запропонувала звертатися до міжнародного кримінального суду і вживати персональних санкцій до винних;
  • Нігерія (Боладжі Рут (101), Людмила Москаленко (401), доповідачем якої була громадянка цієї країни, розповіла про результати діяльності дружини президента О. Обасанджо, якій у дійсності вдалося значно скоротити кількість дітей, залучених до військових дій;
  • представники Кореї (Ярмак Михайло (301), Мейсар Костянтин (101), Осадча Єлизавета (101) наголосили на важливості впровадження програми «Діти, а не солдати», яка до 2016 року повинна припинити вербування і використання дітей на війнах;
  • представники Росії (Штоц Александра (301), Рибчинський Євген (101), Федоровський Антон (101) представили позицію цієї країни щодо проблем дітей у районах Центральної Африки, Близького Сходу, оминаючи події на Сході України.

Виступи команд були змістовними, цікавими, переконливо позиціонували погляд на проблему обраної країни, про що і зазначили члени журі у своїх оцінках. А перемогу вибороли команди, які представляли Великобританію, Нігерію, США і Росію, і були нагороджені сертифікатами переможців «Найкращий виступ». Сертифікати «Найкращий оратор» здобули Ромео Кабір і Ярослав Даценко. Сертифікатами «За вагомий внесок в організацію» нагородили Дмитра Полянського та Ромео Кабіра, а всі члени команд одержали дипломи учасників.

Матеріали змодельованого засідання Ради Безпеки ООН, як і належить, передали до Комітету з прав дитини для складання проекту резолюції.

Вітаємо організаторів і учасників із вдалим дебютом і сподіваємося, що набутий досвід стане вагомим надбанням для майбутньої професійної діяльності.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ