Науково-практична конференція «Модель ООН: від особистості – до держави, від культури – до цивілізації»

14–15 березня 2014 року гімназія №136 м. Києва приймала у своїх стінах старшокласників п’яти навчальних закладів Києва та України під час науково-практичної конференції учнівської молоді «Модель ООН: від особистості – до держави, від культури – до цивілізації».

«Модель Організації Об’єднаних Націй», яку гімназія проводить уже вчетверте, – це, з одного боку, науково-практична конференція, а з другого – міжнародна освітня гра, під час якої імітуються засідання різних органів системи ООН, де учні виступають у ролі дипломатів і беруть участь в обговоренні актуальних питань порядку денного ООН.

Учні Скандинавської гімназії, НВК №167, НВК №30 «ЕкоНад», гімназії №136 м. Києва та СШ №17 м. Черкас мали чудову нагоду з практичної точки зору зрозуміти, як працює ООН і які навички потрібно мати дипломатам, щоб ефективно представляти інтереси своїх країн на міжнародній арені.

З вітальним словом від імені керівництва Київського міжнародного університету, який є багаторічним партнером гімназії №136, виступила проректор з навчально-виховної роботи, професор Данченко Т.В. Серед почесних гостей були також присутні заступник начальника Управління освіти Дніпровського р-ну Тодосова Г.І., начальник відділу з питань виховної роботи районного Управління освіти Лапіка І.О., ровер міжнародної громадської організації «Молодіжне Об’єднання «Скаути Києва» Челмакіна К.

У межах заходу також пройшли:

• засідання круглого столу «Державотворчий сенс крилатого вислову Т.Г. Шевченка «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля…» до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка;
  • конкурс есе «Пророча мудрість Великого Кобзаря»;
  • конкурс плакатів, колажів, постерів «Свою Україну любіть»;
  • конкурс стіннівок з інформацією про країни, які представляють команди;
  • тренінги з риторики й ораторської майстерності, теорії аргументації та полеміки;
  • дипломатичний бал.

Усього на конференції старшокласники виступали в ролі представників 20 країн. Під час роботи в комітетах розглядались актуальні питання міжнародних відносин, серед них: спірні території: від дестабілізації до протистояння (комітет з питань роззброєння та міжнародної безпеки), економічна злочинність як чинник дестабілізації суспільства і держави (Управління ООН по боротьбі з наркотиками та злочинністю), підтримка скаутського руху як запорука стійкого активного розвитку молодого покоління (Фонд народонаселення), шляхи подолання екологічних наслідків техногенних катастроф та запобігання їх виникненню (Програма ООН з навколишнього середовища), кібербуллінг як одна з основних причин порушення прав людини у сучасному світі (ЮНІСЕФ).

Засідання круглих столів проходило у форматі модифікованих дебатів Лінкольна-Дугласа, де учасники обговорювали основоположні принципи «за» і «проти» з кожного питання.

Безперечно, родзинкою конференції стало проведення дипломатичного балу, який для учасників є не менш цікавим, ніж палке обговорення гострих питань у комітетах. Дівчата у вишуканих сукнях і хлопці в костюмах виконали полонез, па-де-грас, кришталевий вальс, блюз та ін.

Перебіг конференції висвітлювали журналісти всеукраїнської газети «Post Scriptum+», програм «Студентський квиток» і «Свіжий погляд».

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ