Майстер-клас журналіста Андрія Яніцького

31 жовтня 2014 року в Київському міжнародному університеті відбувся майстер-клас журналіста Андрія Яніцького – редактора економічного відділу інтернет-видання «Лівий берег» (LB.ua) для студентів III—IV курсів університету (спеціальність «Журналістика») та Коледжу КиМУ (спеціальність «Видавнича справа та редагування»).

Організатор заходу – Інститут журналістики КиМУ (директор – професор Кривошея Г.П.), модератор – студент III курсу спеціальності «Журналістика» Алім Абдулхаіров.

Представляючи гостя, Кривошея Г.П. зазначив, зустріч відбувається в межах існуючої в інституті традиції – запрошувати молодих, активних і успішних фахівців у галузі журналістики.

Як зазначив пан Андрій, поштовхом до вибору професії послугували трагічні події квітня 1995 року в Севастополі, коли внаслідок вибуху був убитий редактор найстарішої газети міста «Слава Севастополя». Тоді він зрозумів, що хтось має людям доносити правдиву інформацію, слугувати читачам, а не владі. Свою професійну кар’єру розпочав у Криму («Українські новини», «Дело», «Коммерсант-Україна»), а згодом почав працювати в Києві «Газета 24» і Kyiv Weekly. З 2009 року працює в ТОВ «Інститут Горшеніна» (неприбутковий аналітико-дослідний центр). Висвітлює новини подій у Криму та економіки. На власному прикладі пан Андрій доводив студентам, що економічна журналістика дуже цікава і захоплююча, адже вона тісно переплітається і з політичною, екстремальною та іншими напрямами у журналістиці.

На думку пана Яніцького, було б корисним уведення в програму підготовки у вищих навчальних закладах спеціалізації журналістів, що значно зменшить період їхньої адаптації на роботі. Студентам порадив уже сьогодні подумати над тим напрямом, який їх цікавить найбільше, читати матеріали за такою тематикою, відвідувати спецкурси і намагатися писати статті у видання. Також порадив обов’язково згодом вступити до профспілки, яка надає правову, фінансову та психологічну допомогу, у чому могли переконатися журналісти, які переселилися зі Східної України та Криму.

З точки зору розуміння економіки пан Андрій дав відповіді на запитання студентів щодо теперішньої ситуації в Криму, економіки країни і подій у м. Щастя Луганської області, де він перебував наприкінці вересня цього року.

КиМУ КиМУ КиМУ