Майстер-клас режисера Віталія Потруха

20 березня 2014 року відбулася зустріч студентів Інституту телебачення, кіно і театру КиМУ з режисером-сценаристом Національної кіностудії ім. О. Довженка Віталієм Потрухом (організатор – професор Безручко О.В., заступник директора Інституту телебачення, кіно і театру). Метою зустрічі було не тільки знайомство з творчими доробками знаного в Україні і світі режисера-сценариста (телеканали Перший Національний, «1+1», «Тоніс», художньо-публіцистичні фільми «Гордість країни» – Фонд В. Пінчука, ролик для фонду Клінтона в Україні «АнтиСНІД»), але і можливість участі студентів КиМУ в проекті Національної кіностудії ім. О. Довженка «Лабораторія короткометражного кіно».

Завдання проекту – виявлення, розвиток і підтримка молодих талантів, можливість їх успішного подальшого кар’єрного успіху у світі кіно. Студентам потрібно сформувати творчу групу і зняти фільм хронометражем 10–15 хвилин. При цьому кіностудія надає сучасну знімальну і освітлювальну техніку, транспорт, знімальні павільйони. Проекти кіноробіт будуть розглядатися конкурсною комісією до червня 2014 року, а завершиться проект у листопаді 2014 року. Підсумком проекту мають стати 7 фільмів, які кіностудія буде презентувати на різноманітних заходах і кінофестивалях. Для прикладу пан Потрух продемонстрував студентам власний короткометражний фільм «Інстинкти».

Проект зацікавив студентів можливістю спробувати себе як реального фахівця (сценарист, режисер, оператор), після закінчення зустрічі студенти поставили гостю запитання, які свідчили про їхню обізнаність із процесом кіновиробництва, з яким вони мають нагоду познайомитись у процесі навчання, а саме: власні навчально-виробничі теле- і радіостудії, де майбутні фахівці щомісяця готують телепередачі «Студентський квиток» і «Свіжий погляд» для 20 телеканалів України. На зустрічі зазначалось також, що в історії Інституту вже був досвід участі студентів у кіноконкурсах: 2009 р. – три фільми студентів КиМУ («Сьогодні вранці», «Мотлох», «Рейс через Київ на Лісабон») пройшли відбір на міжнародний конкурс «Берлінаре» та Німецьку кінопремію, 2011 р. – перемога (фільм «Сон президента») в номінації «Студентська робота» 14-го Міжнародного бердянського кінофестивалю.

Будемо сподіватися, що й цього разу серед переможців започаткованого кіностудією ім. О. Довженка проекту переможцями стануть фільми студентів Київського міжнародного університету. Бажаємо їм творчої наснаги і вдалої реалізації ідей!

КиМУ КиМУ