Майстер-клас режисера Олександра Коваля

Продовжуючи традицію зустрічей з провідними українськими та світовими фахівцями кіно й телебачення, Київський міжнародний університет, зокрема – Інститут телебачення, кіно і театру КиМУ (директор – професор Ільїна Н.О.), 18 лютого 2014 року організував зустріч студентів з кінорежисером, народним артистом України, лауреатом Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка Олександром Івановичем Ковалем.

За час роботи на Українській студії хронікально-документальних фільмів, а це понад 50 років, Олександр Іванович зняв понад 30 картин, багато з яких стали переможцями українських та міжнародних кінофестивалів. Тож режисер залюбки поділився зі студентами особливостями зйомки документального кіно, серед іншого зазначив: «…В документальному кіно, на відміну від ігрового, потрібно дуже уважно ставитись до сценарію, його достовірності…»

На прикладі фільму «На Різдво» (1988 р.), який Олександр Іванович завершив замість загиблого в 1988 році режисера стрічки Віктора Стороженка, гість показав труднощі зйомки на тодішній кінотехніці та за умов недостатнього фінансування.

Підводячи підсумки зустрічі, професор Безручко О.В. подякував Олександру Івановичу за цінні поради студентам і висловив сподівання, що зустріч з досвідченим режисером далеко не остання.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ