ПО ТОЙ БІК МІКРОФОНА: МАЙСТЕР-КЛАС ДИКТОРА ПАВЛА ГОЛОВА

3 березня 2014 року майбутні диктори та журналісти, а нині студенти IV курсу Інституту телебачення, кіно і театру (директор – проф. Ільїна Н.О., заступник директора – проф. Безручко О.В.) та Інституту журналістики (директор – проф. Зикун Н.І.) поспілкувалися з людиною, для якої мова є не просто засобом спілкування, а професією, – професійним диктором Павлом Головим.

Павло, який працював над озвученням безлічі проектів, зокрема – для телеканалів К1 і К2, провів для студентів своєрідний лікнеп у сфері дублювання та озвучування різноманітної відеопродукції. Різниця між дубляжем, озвучуванням, начитуванням і тонуванням, особливості підготовки тексту та власне процесу запису – усіх цих аспектів своєї роботи торкнувся Павло.

Однак найбільше студентів, які ось-ось поповнять лави молодих фахівців, цікавили основні вимоги до професійного диктора. Відповідаючи на запитання майбутніх колег, Павло зауважив: «Перше, на що звертається увага, – це голос і хороша дикція. Необхідно також відмінно володіти робочою мовою, знати правила орфоепії, бути грамотним і ерудованим».

Поради професійного диктора викликали неабиякий інтерес у студентів і зустріч завершилась активним обговоренням піднятих питань. Безперечно, поєднання таких майстер-класів зі знаннями, здобутими в стінах КиМУ, стануть хорошою основою для успішної роботи за спеціальністю.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ