Майстер-клас шеф-редактора 5 каналу Володимира Мжельського

Становлення професійних журналістів, операторів, режисерів неможливе без практичного аспекту в їх академічній підготовці.

«…Поєднання теоретичної бази з практикою на виробництвах, тобто у редакціях ЗМІ, на телевізійних каналах, при підготовці студентських програм «Студентський квиток» та «Свіжий погляд» на базі університетської навчально-виробничої студії – саме це сприяє якісній підготовці фахівців y Київському міжнародному університеті…», - зазначила директор Інституту журналістики, професор Зикун Н.І., відкриваючи 28 березня 2014 року зустріч шеф-редактора «5 каналу» Володимира Мжельського зі студентами-журналістами.

У своєму виступі пан Мжельський підкреслив, що студентські роки – це можливість опанувати не тільки професійні основи журналістики, але вже в цей період молоді люди мають відчути, що журналістика – це стиль життя, місія, від якої нікуди не подінешся, але від якої отримуєш задоволення, яка стає сенсом життя: «…Ми зацікавлені в молодих, креативних, енергійних журналістах, зрештою саме сьогоднішні студенти завтра прийдуть на зміну тим, хто сьогодні в радіоефірі і на телеекрані, а студенти Київського міжнародного університету, перебуваючи на практиці на 5 каналі, завжди показують себе тільки з найкращого боку, як чудово підготовлені і перспективні фахівці…».

Судячи зі жвавої реакції студентів та змісту їхніх запитань, вони також прагнуть використати кожен шанс задля роботи на одному з найкращих каналів країни. Зокрема, їх цікавило:

• Яким, на Вашу думку, має бути професійний журналіст? І які вимоги Ви висуваєте до кандидатів при прийомі їх до своєї команди?
  • Чи важлива для роботи на телебаченні фахова освіта?
  • Чого Ви чекаєте від молоді, яка тільки починає власний шлях у професії?
  • Які новинні телеканали є для Вас орієнтиром?
  • Чи вважаєте Ви новий проект громадського телебачення конкурентом для «5 каналу»? та багато іншого.

Відповідаючи на запитання, пан Володимир підкреслив той факт, що фахова освіта допоможе уникнути багатьох помилок, і порадив не кидати навчання заради роботи і навпаки, а знайти оптимальний варіант поєднання цих двох важливих умов професіоналізму.

Наприкінці зустрічі гість підтвердив готовність 5 каналу продовжити співпрацю з КиМУ і сприяти якісній практичній підготовці молодих журналістів шляхом представлення бази телеканалу для ознайомчих екскурсій, практики та надання робочих місць випускникам, які відповідатимуть досить високим вимогам 5 каналу.

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ