Круглий стіл на тему: «Захист прав людини»

11 грудня 2014 року в межах заходів, присвячених Міжнародному дню захисту прав людини, у Київському міжнародному університеті відбувся міжкафедральний круглий стіл на тему: «Захист прав людини», організований Юридичним інститутом (директор - Телестакова А.А., к.ю.н., доцент).

Круглий стіл відбувся за участю: професора Панченко В.О., к.і.н.; доцентів – Малярчук Т.В., к.ю.н.; Ткаченко О.В., к.ю.н.; Корнієнко Є.В., к.ю.н; Татарнікова К.Г., к.ю.н., викладачів та студентів Юридичного інституту та Коледжу КиМУ.

Учасників заходу привітала професор Данченко Т.В.(проректор з навчально-виховної роботи, к.ю.н.), яка наголосила, що місія юриста у сучасному світі – це постійний пошук, це допомога громадянам в захисті їх прав на життя, на свободу вибору, вона може бути порівняна тільки з великою місією медиків та педагогів. Тетяна Володимирівна привітала випускника КиМУ - 2010 року Бабаджаняна Б.А., учасника заходу і побажала всім плідної праці.

У доповіді «Організація «Amnesty International» в Україні та світі: боротьба за права людини» професор Панченко В.О. висвітлив діяльність однієї з найвпливовіших правозахисних організацій у світі «Amnesty International», яка за 50 років своєї діяльності допомогла скасувати смертну кару у 87 країнах світу, стала Лауреатом Нобелівської Премії Миру 1977 р., ініціювала введення посади Верховного комісара ООН з прав людини і заснування міжнародного кримінального суду, а також проведення таких акцій як «Подолаємо дискримінацію в Європі», «Зупинимо тортури в Україні», «Компанія на підтримку свободи вираження у Росії» та щорічної події – Марафон написання листів на захист тих, чиї права порушуються, яка, до речі, у грудні пройшла у КиМУ і зібрала більше трьохсот підписів студентів і викладачів на захист Олега Сенцова, режисера з Криму, якого незаконно вивезла до Росії та помістила у СІЗО влада РФ, а також Ірини Рабченюк, київської вчительки, яка втратила зір на одне око після того, як її побив працівник «Беркуту» під час подій Євромайдану. Зі слів Володимира Олександровича вже сьомий рік поспіль українські активісти організовують різноманітні події та заходи, щоб голос солідарності був почутий, щоб кількість листів з України збільшувалась, а відповідно збільшувалися і шанси допомогти героям Марафону.

Доповідь Гончарук Богдани (3-й курс, Коледж КиМУ) «Правове регулювання евтаназії в зарубіжних країнах» викликала справжню дискусію студентів і викладачів. Учасники круглого столу намагались глибше зрозуміти що таке евтаназія, її значення у світовій практиці і, оскільки проблема евтаназії з'явилась не вчора і не сьогодні, а починає своє літочислення з глибокої давнини, то проблему розглядали з різних позицій: юридичної, моральної, етичної, були висловлені власні точки зору щодо вирішення цієї проблеми.

Аврам Таїсія ( I курс, Інститут міжнародних відносин КиМУ) представила свої дослідження на тему «Перша леді у боротьбі за громадянські права», відобразивши афро-американський шлях США до расової рівності та громадянських прав, знамениту промову Мартіна Лютера Кінга «Я маю мрію», у якій він закликав всіх людей ставитися один до одного однаково, незалежно від кольору їхньої шкіри, а також діяльність Рози Паркс, американської громадської діячки, з чиїм ім'ям пов'язаний початок масової боротьби чорношкірих за рівні права в Америці.

Основи правового статусу пацієнтів, свободи і обов'язки громадян країни, закріплені відповідними положеннями Конституції України, були висвітлені у доповіді Баули Марини (3-й курс, Коледж КиМУ) «Правовий статус пацієнтів».

З цікавістю учасники круглого столу зустріли виступ випускника Юридичного інституту Київського міжнародного університету 2010 року Бабаджаняна Веніаміна, нині співголови робочої групи «Права людини» міжнародної організації «Європейське демократичне студентство» (ЄДС), який з допомогою комп’ютерної презентації висвітлив питання «Права людини та громадсько-політична активність студентської молоді». За його словами Українська студентська спілка є повноправним членом міжнародної організації «ЄДС» і представляє собою об'єднання студентів, аспірантів, молодих викладачів з метою надання допомоги студентській молоді, створення механізмів реалізації студентської ініціативи, захисту соціальних, економічних та інших інтересів студентства. Саме в студентські роки із колишнього учня починає формуватись громадсько-свідома особистість, яка може активно впливати на соціальні перетворення і політичні рухи в країні. Наприкінці зустрічі Веніамін з задоволенням згадав роки навчання у КиМУ, отриману прекрасну фахову підготовку і подарував літературу щодо діяльності ЄДС.

Підводячи підсумки роботи круглого столу, директор Юридичного інституту, доцент Телестакова А.А. підкреслила, що найвищою цінністю нашої цивілізації завжди є і буде людина, бо саме вона є її творцем і головним рушієм. Основні права і свободи людини конституційно підтверджені майже в усіх цивілізованих країнах світу. Але попри це, дедалі частіше у різних куточках планети виникають ситуації, що потребують об'єднання сильних, розумних, небайдужих людей для спільної боротьби за торжество давно проголошених, але все ще недосяжних ідеалів. Це складний процес, який не можна забезпечити тимчасовими законодавчими діями. Тут необхідна налагоджена взаємодія усіх елементів такого складного механізму, яким є держава. Саме вона відповідальна за порушення прав і свобод людини та громадянина.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ