Ахтем Сеїтаблаєв, режисер фільму «Хайтарма», у гостях у студентів КиМУ

29 травня 2014 року студенти Інституту журналістики познайомились із творчістю Ахтема Сеїтаблаєва, режисера та виконавця головної ролі фільму «ХАЙТАРМА», презентація якого відбулась у травні 2013 року.

Ініціатором зустрічі був студент II курсу спеціальності «Журналістика» Алім Абдулхаїров, гостем зустрічі – Марлен Карімов, півфіналіст телепрограми «ГОЛОС КРАЇНИ», усі вони – представники кримськотатарської національності Криму. Гостей представила директор Інституту журналістики – професор Зикун Н.І.

Зустріч проходила у формі діалогу і мала на меті познайомити студентів з процесом створення фільму про сталінську депортацію кримських татар 1944 року. Ахтем Сеїтаблаєв розповів про основні кроки свого становлення як актора та режисера, причини, які спонукали його реалізувати проект його мрії, а саме створити фільм про трагічну сторінку в історії кримськотатарського народу, фільм для людей, фільм, який міг би ввійти до загальноосвітніх програм навчальних закладів України. В основі сценарію фільму, написаного Ахтемом разом з його другом Миколою Рибалком, лежать реальні історичні події, такі реальні герої війни, як прославлений льотчик Амет-Хан Султан, національний герой кримських татар. Зі слів режисера фільм не планувався як комерційний проект, але його показ у кінотеатрах Криму викликав аншлаг і в травні 2014 р. відбулась його телепрем’єра.

Студентів, які перед зустріччю мали нагоду переглянули фільм, цікавило таке:

• як народилась ідея створення фільму;
  • якою була реакція на фільм з боку татар і з боку НЕ татар;
  • відомо, що багато ролей зіграли непрофесійні актори, який настрій панував на зйомках;
  • чи можете провести паралель між подіями 40-х років і сьогодення.

Марлен Карімов продемонстрував свій талант співака, виконавши пісню «Historia de un amor» на іспанській мові, і отримав запевнення від студентів про його підтримку в півфіналі шоу «Голос країни».

Наприкінці зустрічі звучали слова подяки, були зроблені спільні фотографії, а хід заходу висвітлювали журналісти програми «Студентський квиток» і газети «Post Scriptum+», телевізійної компанії Сан-Марино (представник телекомпанії у Києві Вікторія Поліщук – випускниця КиМУ) та газети «День».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ