Зустріч із Головою Комітету ВР України з питань науки і освіти Л.М. Гриневич

25 квітня 2014 року в Київському міжнародному університеті відбулася зустріч з народним депутатом, Головою Комітету ВР України Гриневич Л.М. та її виступ на тему: «Перспективи розвитку вищої освіти в Україні».

Шановну гостю та супроводжуючих осіб зустрічав президент КиМУ, професор Хачатурян Х.В. Крім студентів і професорсько-викладацького складу, у зустрічі взяли участь керівники управління освіти та 10 середніх навчальних закладів Святошинського району м. Києва.

У своєму виступі Гриневич Л.М. представила проект Концепції реформування вищої школи в Україні, наголосивши, що сьогодні, як ніколи раніше, є реальний шанс на нову фазу розвитку середньої та вищої освіти, які, без сумніву, гарантуватимуть високу якість підготовки нової генерації фахівців, а саме: проведення фінансового та управлінського аудиту, подолання бюрократизму, знищення корупційних схем в освіті, рівність навчальних закладів незалежно від їх форм власності, право приватних ВНЗ на державне замовлення та інші. «…Це призведе до більшої прозорості й усунення можливостей для корупції...», – вважає Лілія Гриневич.

Київський міжнародний університет упродовж останніх років активно бере участь у громадському обговоренні проекту закону «Про освіту», вносячи пропозиції, які стосуються розширення автономії, прав вищих навчальних закладів, уведення однакових строків ліцензування державних і приватних вишів, напрямів діяльності класичних університетів, надання права вишам перерозподіляти ліцензований обсяг прийому за спеціальностями в межах відповідної галузі освіти, змін умов прийому та переводу студентів у 2014 році та ін.

Своїм листом від 29 березня 2014 року університет підтримав заходи МОН України у справі створення умов для молоді Криму здобути українську вищу освіту і розмістив на своєму сайті інформацію для абітурієнтів, студентів Криму про готовність прийняти їх на навчання, надавши суттєві знижки в оплаті за навчання та проживання в гуртожитку.

Приємно, що очікування університетів уже почали знаходити відображення в наказах МОН, зокрема – скасування процедури надання Міністерством освіти і науки грифів навчальній літературі для вищих навчальних закладів (наказ №486 від 18.04.2014 р.), уведення нових правил переводу студентів, які навчаються у вишах АР Крим.

Лілія Михайлівна відповіла на численні запитання студентів та освітян Святошинського району:

• Чи слід очікувати змін щодо переходу студентів із одного ВНЗ до іншого протягом навчального року, а не двічі на рік тільки в період канікул?
  • Чи можливе навчання бакалаврів у магістратурі зі зміною напряму підготовки?
  • Які перспективи прийняття програми забезпечення робочими місцями випускників ВНЗ з метою стримування їх від’їзду з України?
  • Чи планує МОН України спростити процедуру нострифікації дипломів громадян України, які вони отримали в університетах Європи та Америки?
  • Чи розглядається питання введення професійної інтернатури (університет-школа, навчальні кафедри ВНЗ у школах)? та інші.

Запитання як до депутата ВР України:

• Яка Ваша оцінка дій Верховної Ради в період Майдану 2013–2014 рр., можливість уведення покарання для тих депутатів, які блокують голосування та не беруть участь у засіданнях комісій?
  • Яка причина того, що не ухвалюються закони щодо децентралізації влади й удосконалення адміністративно-територіального устрою?
  • Кого із кандидатів у Президенти буде підтримувати пані Гриневич Л.М.? та інші.

Наприкінці зустрічі президент університету професор Хачатурян Х.В. представив Гриневич Л.М. нові пропозиції від колективу Київського міжнародного університету до Концепції реформування вищої освіти в Україні. Гриневич Л.М. та Хачатурян Х.В. дали інтерв'ю ЗМІ (5 канал, газета «Post Scriptum +», телепрограми «Студентський квиток» та «Свіжий погляд»), які висвітлювали хід зустрічі. Від студентів та освітян були подаровані квіти й зроблені спільні фотографії.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ