Святкування Міжнародного дня студента

Кожен, хто був студентом, згадує студентські роки з радісним трепетом. Відчайдушна юність, коли найбільша проблема — сесія, що насувається, а найочікуваніша дата — День студента. Незважаючи на те, що студентська молодь відрізняється веселою і навіть певною мірою буйною вдачею, це свято має сумну передісторію, що почалась у Чехословаччині під час Другої світової війни: у 1939 році, в окупованій тоді фашистами Празі, студенти вийшли на вулиці, щоб відзначити річницю проголошення Чехословацької держави. Їхній маніфест закінчився смертю студента – медика Яна Оплетала, тюрмами і розстрілами. А 1941 року в Лондоні на зустрічі студентів з різних країн було вирішено вважати 17 листопада Міжнародним днем солідарності студентів. Це свято зближує та об'єднує молодих людей усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що не має меж і кордонів.

«Щиро вітаю студентів Київського міжнародного університету та Коледжу КиМУ з Міжнародним днем студента! Зичу вам успіхів у досягненні своїх цілей! Мрійте, і нехай мрії ваші здійснюються! Творчої наснаги, здоров’я та любові!» – з таким вітанням президент університету, професор Х.В. Хачатурян звернувся до студентів, які зібралися в актовій залі 17 листопада 2014 р., щоб відзначити Міжнародний день студента. Привітання Хачатура Володимировича зі святом, вручення грамот та подяк за активну участь у житті Університету стало хвилюючим моментом для всіх студентів.

Уже кілька років поспіль святкування Дня студента в КиМУ має власну традицію, а саме: спогади, пісні, танці дарують студентам викладачі. Так було і цього разу:

• доцент Лавриненко О.О. (к.ф.н., директор Інституту лінгвістики, випускник КиМУ 2001 року): «КиМУ для мене це все: життя, капітал»;
  • доцент Телестакова А.А. (к.ю.н., директор Юридичного інституту, випускниця КиМУ 2001 року) згадувала роки навчання, які збіглися з роками становлення матеріальної бази КиМУ, від орендованих класів у школі на вул. Лютеранській до сучасного 13-поверхового навчального корпусу площею близько 40 тисяч м.кв., де сьогодні розташовані 6 інститутів, 3 факультети, Коледж, Ліцей, аспірантура, докторантура та три наукових центри;
  • професор Пилипенко О.І. (к.п.н., директор ІПСПН) поділився курйозним випадком у його студентському житті, пов’язаним з пропуском пар, а потім виконав популярну і сьогодні пісню «Love me tender», наслідуючи Елвіса Преслі;
  • професор Олійник М.Д. (кафедра кіно-, телемистецтва, заслужений артист України, член Національної спілки кінематографістів України) представив монолог Аркадія Ініна «Нуль уваги», який студенти зустріли аплодисментами та вигуками «Браво!»;
  • професор Рєзнік Н.П. (д.е.н., декан економічного факультету) відмітила атмосферу довіри і поваги між викладачами та студентами Київського міжнародного університету і згадала неординарний випадок, який з нею трапився при вступі до Уманського національного університету, а викладач кафедри української та світової літератури Глуцька А.І. зізналася, що студентські роки – це той час, коли вона зустріла справжнє кохання.

Спогади наставників чергувались із концертними номерами у виконанні викладачів: Порожна С.Г. (кафедра кіно-, телемитецтва), Ушаков Ю.А. (кафедра театрального мистецтва), Глуцька А.І. (викладач, директор навчально-виробничої телестудії), Сокирко А.В. (студент магістратури, головний відеоінженер навчально-виробничої студії). Закінчилося святкування піснею « Это – КиМУ», яку підхопили всі присутні, стоячи і аплодуючи, у виконанні проректора з навчально-виховної роботи, професора Данченко Т.В.

Упродовж усього вечора в актовій залі КиМУ лунали оплески, сміх, жарти, ще раз підтвердивши, що де б ми не були, що б не робили, ми всі – студенти в цьому житті. Усі традиції говорять про те, що треба жити повним життям і ставитись до всього з неабияким гумором. А це, погодьтеся, не найгірші якості.

Дорогі студенти КиМУ та Коледжу! З днем студента!
Бути студентом – це класно! Бути студентом – краса!
Нехай справи йдуть чудово, Вам ні пуху, ні пера!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ