УЧАСТЬ У X ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «УКРАЇНА – КРАЇНИ СХОДУ В ХХІ СТОЛІТТІ В ДІАЛОЗІ МОВ, КУЛЬТУР, ПЕДАГОГІЧНИХ СИСТЕМ: ЦІННІСНІ ВИМІРИ ОСОБИСТОСТІ»

12 травня 2014 року за сприяння Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, Інституту проблем виховання НАПН України та Київського міжнародного університету в Київській гімназії східних мов №1 (в.о. директора – Вербицька О.В.) відбулась Десята всеукраїнська науково-практична конференція «Україна – країни Сходу в ХХІ столітті в діалозі мов, культур, педагогічних систем: ціннісні виміри особистості».

Мета заходу: сприяння реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні до 2021 року, інтеграції української педагогічної науки у міжнародний науковий та освітній простори.

У роботі конференції взяли участь науковці Інституту педагогіки НАПН України, Інституту проблем виховання НАПН України, Інституту сходознавства НАН України, провідних київських вишів і середніх навчальних закладів.

Серед учасників пленарного засідання були присутні також Пазенко Н.С., заступник голови Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації; Корбецький М.Б., начальник Святошинського районного управління освіти; Коваленко О.Я., провідний спеціаліст Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України та ін.

Від імені Київського міжнародного університету учасників конференції привітала професор Рудаківська С.В., яка висловила впевненість, що піднята тема стане першим кроком до розуміння нового шляху України в сьогоднішніх непростих умовах.

З доповіддю на тему “Перезавантаження української влади, суспільства та держави в контексті нових реалій” виступила доктор політичних наук, професор Некряч А.І., зосередивши увагу на необхідності якісної зміни не лише верхівки чиновницького апарату держави, але й активнішого залучення громадськості до питань управління державою.

Про роль Тараса Шевченка в становленні літературної української мови та значення його творчості для сучасної України у своїй доповіді говорив відомий мовознавець Іван Пилипович Ющук: «Тарас Шевченко, оволодівши найвищими досягненнями світової думки свого часу, у своїх поглядах, у своїй творчості міцно стояв на рідному національному ґрунті і тому піднявся до вершин світової культури. У цьому й криється таємниця магії його українського слова, секрет його надзвичайного успіху, його невмиручості, його постійної загальнолюдської актуальності».

Після пленарного засідання обговорення питань конференції було продовжено в 4 секціях.