15 лютого 2014 року в Київському міжнародному університеті відбулася ХІХ Міжнародна науково-практична конференція «Україна в євроінтеграційних процесах». У роботі конференції взяли участь практики, вчені, аспіранти, здобувачі КиМУ; Протоієрей Київського Патріархату, проректор Київської православної богословської академії, кандидат богословських наук Віталій Клос; доктор соціології Силезької політехніки  (м. Забже, Польща) пані Синовець Олександра; кандидат юридичних наук Саратовського державного соціально-економічного університету (м. Саратов, Російська Федерація) пан Бехер В.В.

Модератор пленарного засідання – професор Савченко Л.А., д.ю.н., проректор з наукової роботи КиМУ.

На пленарному засіданні висвітлювалися такі теми:

• розвиток бізнесу – «Малий бізнес України як інструмент розширення її експортного потенціалу» (канд. екон. наук, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин КиМУ, доцент Матусова О.М.);
  • підсумки напрацювань України на шляху до ЄС – «Європейський вибір України: підсумки шляху за чверть століття» (канд. пол. наук, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики КиМУ, професор Зажигаєв Б.В.);
  • дослідження в соціальній сфері – «Проблеми методології дослідження соціальних відхилень у полі дискурсивних практик» (канд. пед. наук, директор Інституту психології та соціально-політичних наук, професор Пилипенко О.І.);
  • аналіз розвитку фінансових ринків, контроль за бюджетом країни – «Проблеми контролю бюджету» (д-р юрид. наук, проректор КиМУ, професор Савченко Л.А.).

Вітаючи учасників конференції від імені Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Віталій Клос зазначив також, що «... членство в Європейському Союзі спонукає шукати порозуміння між різними церквами, адже ЄС ставить певні вимоги щодо питань сім’ї, одностатевих шлюбів і церкви повинні усвідомлювати, що мають діяти як одне ціле…»

У роботі 7 секцій взяли участь 85 науковців. За матеріалами конференції підготовлено 22-й випуск збірника наукових праць КиМУ «Проблеми державного будівництва в Україні».

Висвітлення ходу роботи конференції забезпечували журналісти газети «Post Scriptum +» і телепрограми «Студентський квиток».

КиМУ КиМУ КиМУ