ХХІІI Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка

КиМУ

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті та з великою любов’ю і повагою передає від покоління до покоління. Для українців – це видатний поет, художник, громадський діяч Тарас Григорович Шевченко, 200-річчя від дня народження якого Україна святкує в 2014 році.

У межах святкування 12–14 травня 2014 року відбувся XXІІI Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка. Захід, організований Українським центром культурних досліджень (УЦКД) спільно з Київським міжнародним університетом, мав на меті відкрити Україні нові талановиті імена, популяризувати шевченкове слово та познайомити юні таланти з можливостями для розвитку творчого потенціалу у стінах КиМУ.

Урочисте відкриття конкурсу відбулося 12 травня, а конкурсна програма тривала протягом 4 днів. Виступи конкурсантів оцінювало журі під керівництвом народної артистки України, актриси Національного академічного театру ім. І. Франка Яблонської Галини Гілярівни:

• Шлемко О.Д. – співголова журі, заслужена артистка України, кандидат мистецтвознавства, професор НАКККіМ;
  • Ільїна Н.О. – заслужена артистка України, директор Інституту телебачення, кіно і театру КиМУ, професор;
  • Неволов В.В. – заслужений діяч мистецтв України, професор;
  • Батько-Нищук О.В. – актриса Національного академічного театру ім. І. Франка;
  • Бінєєва А.М. – доцент кафедри театрального мистецтва КиМУ, актриса театру і кіно;
  • Босик З.О. – доцент НПУ ім. М. Драгоманова, кандидат культурології;
  • Александрова І.В. – режисер конкурсу, науковий співробітник УЦКД;
  • Логвин В. – режисер Київського дитячого театру Будинку офіцерів;
  • Паляниця В.О. – актор театру і кіно, лауреат XXI Всеукраїнського відкритого конкурсу читців ім. Т. Шевченка 2012 року.

13 травня в актовій залі КиМУ свої конкурсні програми показали творчі колективи з усієї України. Натхненно й емоційно вони читали вірші великого Кобзаря, продемонстрували постановки, присвячені життю й творчості поета, його коханим жінкам. За словами професора Ільїної Н.О., прослухавши виступи понад 130 учасників з усієї України та з-за кордону (Польща, Вірменія), розуміємо, що в ці нелегкі для України дні творчість Кобзаря відкривається для нас по-новому і через 200 років є актуальною і допомагає вистояти в найважчі часи.

У межах конкурсу також пройшли майстер-класи провідних діячів українського мистецтва: народного артиста України, професора Паламаренка А.Н.; народної артистки України Яблонської Г.Г.; народного артиста України, письменника Танюка Л.С.; заслуженої артистки України, професора Ільїної Н.О.; заслуженого діяча мистецтв України, драматурга Неволова В.В.; заслуженої артистки України Шлемко О.Д.

16 травня в приміщенні Національної історичної бібліотеки України відбулось урочисте закриття конкурсу, вручення дипломів і нагород. Найкращі читці, які талановито втілили яскраві образи шевченківських творів, були нагороджені дипломами лауреатів і дипломантів, пам’ятними призами, а наймолодші учасники — дипломами в номінації «Мистецька надія» (Бадрак Роман, Костенко Артем, Одосій Володимир). Гран-прі конкурсу здобув Андрій Карпенко з міста Дніпропетровськ. Високі відзнаки (дипломи лауреатів I ступеня) отримали Ніньовський П., Куриндаш Л., Нетребяк М., Никодимова Х., Рубан Б., Паньків А., Андрійченко І., Стратієнко К., дует читців Чучко Олена – Незіньковський Максим, а також колективи – Молодіжний театр «Сувенір», Театр-студія «Легіон», Народний аматорський театр поезії «Роксолана», які дають їм право на 30% знижки в оплаті за навчання в Київському міжнародному університеті.

Хай Вам щастить, шановні учасники та переможці конкурсу! Нехай ваша участь у цьому прекрасному заході стане потужним стартом творчого шляху! Щиро запрошуємо Вас долучитись до лав обдарованого студентства Київського міжнародного університету!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ