Творча зустріч, присвячена пам'яті українського режисера В.Л. Чубасова

3 жовтня 2014 року, напередодні святкування Дня працівників освіти, студенти Інституту телебачення, кіно і театру (директор – проф. Ільїна Н.О.) зібрались у тісному колі разом із наставниками та почесними гостями для того, щоб згадати видатного режисера, педагога Вадима Львовича Чубасова, який стояв не лише біля витоків кінопедагогічної освіти в Україні, але й був одним із тих, хто відкрив кафедру кіно-, телемистецтва в КиМУ.

Важко сказати, ким був Вадим Львович насамперед – режисером чи педагогом, адже був талановитим і в одному, і в іншому. Одна з перших учениць режисера Дніпренко Ірина Костянтинівна зазначила, що ці дві іпостасі в ньому гармонійно поєднувались, і саме він першим підняв питання щодо необхідності виховання професіоналів саме для телебачення.

45-річний педагогічний стаж Вадима Львовича – це підготовка майже трьох поколінь українських кіно- і телережисерів. Серед них і професор кафедри кіно-, телемистецтва КиМУ Полешко Сергій Миколайович, за словами якого успішне навчання творчим професіям – це, без сумніву, вершина педагогічної майстерності. Нею Чубасов оволодів у повній мірі.

Слова подяки Університету за збереження пам’яті про режисера прозвучали від Щербатюк Тамари Володимирівни – дружини митця. Власними спогадами про колегу поділився й доцент кафедри кіно-, телемистецтва КиМУ Десятник Григорій Овсійович.

Насамкінець студенти переглянули документальний фільм «Уроки життєвого монтажу» (реж. Порожна С.Г., 2012 р.), присвячений діяльності режисера.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ