Участь науковців КиМУ в заходах до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка

«Я радий, що можу додати свій голос до тих,
хто вшановує великого українського поета Тараса Шевченка.
Ми вшановуємо його за великий внесок у культуру не тільки України,
яку він дуже любив і так промовисто описував, а й культуру світу.
Його творчість є благородною частиною нашої історичної спадщини».
Джон Ф. Кеннеді, президент США

В умовах глобалізації актуалізується проблема збереження національної ідентичності народів, які творять світову культуру, дають сенс існуванню людської цивілізації. Для українського народу такою є творчість Тараса Шевченка, яка виходить далеко за межі суто мистецьких явищ. 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка спонукає ґрунтовніше подивитися на постать митця та його роль у філософії, історії та літературі України.

Фахівці Київського міжнародного університету – активні учасники заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Так, професор Ющук І.П. (український мовознавець, член Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, автор 20 новаторських підручників з української мови для середніх та вищих шкіл, член Національної спілки письменників України) став учасником засідання Української Всесвітньої координаційної ради (УВКР). 4 березня 2014 р. Іван Пилипович виступив з доповіддю перед молодими вчителями української мови та літератури Київської області, а 7 березня 2014 р. взяв участь у роботі учнівської науково-практичної конференції Дарницького району м. Києва на тему: «Тарас Шевченко понад часом: міф, історія, сучасне осмислення», проведеної на базі Гімназії №290 (директор - Замаскіна Поліна Іванівна).

У своїх виступах професор Ющук І.П. розкрив тему феномену Т. Шевченка, його ставлення до рідної мови, формування його як поета. У роботі конференції взяли участь науковці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (к.ф.н. Дроздовський Д.І. – «Вектори рецепції поетичної творчості Т. Шевченка в англомовному світі»; к.ф.н. Бондар М.П. – «Творчість Т.Шевченка у становленні й розвитку української поезії нового типу»), вчителі, учні шкіл і гімназій району.

Студенти Київського міжнародного університету, Коледжу та учні Ліцею КиМУ з великим інтересом беруть участь у заходах, екскурсіях, щоб якомога більше дізнатися про життя і творчість Великого поета. Викликають інтерес нові документальні фільми «Тайны Гения», «Шевченко. 200 лет одиночества», «Тарас Шевченко. Ідентифікація» (режисер – Сергій Проскурня).

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ