Зустріч студентів з кінорежисером Валеріу Жерегі

26 вересня 2013 року Інститут телебачення, кіно і театру КиМУ (директор – заслужена артистка України професор Ільїна Н.О.) організував зустріч студентів спеціальності «Театральне мистецтво» з відомим молдавським, російським кінорежисером і сценаристом, академіком Євразійскої академії телебачення і радіо Валеріу Жерегі.

В арсеналі пана Валеріу більше 20 фільмів, які були зняті в різних країнах Європи, здобули численні нагороди на міжнародних кінофестивалях, пропагуючи одвічні людські цінності. У багатьох фільмах пан Жерегі виступав і сценаристом, і режисером, а в деяких і оператором, що дозволило йому зберегти цілісність бачення теми і образів.

У своєму виступі Валеріу Жерегі приділив увагу особливостям підбору акторів до фільмів, наголосивши на важливості співпадіння бачення образу і режисером, і актором, та підкріплюючи розповідь прикладами з власного досвіду. Вдалий вибір команди є запорукою органічності і реалістичності майбутнього фільму, його успіху на кінофестивалях різного рівня. Прикладом цьому можуть служити картини «Сотворение любви», «Arrivederci».

В Україні Валеріу Жерегі закінчує підготовчий період до зйомок художнього повнометражного фільму з робочою назвою "Варіант Марконі", в основі сюжету якого будуть події в Україні в 20-х роках XX століття. Зйомки також проходитимуть в Україні.

Студенти зацікавлено слухали Майстра, намагалися не пропустити жодного слова і поради, адже він говорив про ті аспекти професійної майстерності, яким студенти мають більше приділяти уваги під час навчання, що і підтвердила художній керівник I і IV курсів кафедри театрального мистецтва, заслужена артистка України Лимар Л.Д., яка також була присутня на зустрічі.

Пан Валеріу охоче відповів на запитання студентів, яких цікавило: де бере натхнення для творчої роботи, чиї картини є для пана Жерегі взірцем, що цікавить режиcера в акторі, на якому етапі і з чого саме розпочинати власну творчу кар’єру.

Студентів очікував сюрприз: серед них пан Валеріу вибрав акторів для свого нового фільму, над яким він розпочав працювати. Адже ґрунтовна підготовка й майстерність старшокурсників, які пройшли школу таких славетних наставників, як заслужені артисти України, професори Ільїна Н.О., Лимар Л.Д., Кочевенко Ю.В., Бистряков В.Ю., Роєнко О.О., заслуговує на увагу і можливість надати путівку в життя майбутнім зіркам.

Отже, ролі в новому художньому проекті отримали студенти спеціальності «Театральне мистецтво»:

• Ірина Сопіт – II курс, художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Кочевенко Ю.В.;
  • Антон Бухов – IV курс, художній керівник – заслужена артистка України Лимар Л.Д.;
  • Надія Ільченко – випускниця КиМУ 2013 р., театральна майстерня Лимар Л.Д.

Вітаємо щасливчиків! Бажаємо їм успішного професійного зростання і творчої наснаги!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ