Тиждень правових знань у Юридичному інституті КиМУ

Понад тиждень, від 9 до 18 грудня 2013 року, у Юридичному інституті КиМУ проходив Тиждень правових знань, покликаний удосконалити знання майбутніх юристів у різних галузях права: цивільного, кримінального, римського права тощо.

Цей захід у КиМУ проводиться щороку в межах Всеукраїнського тижня права, приуроченого до Дня прав людини, який відзначається 10 грудня на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 1948 року Загальної декларації прав людини. До цілої низки заходів залучаються як студенти, так і викладачі інституту.

Основна мета Тижня правових знань – не тільки розширити професійні знання студентів під час круглих столів і конференцій, але й навчити застосовувати їх на практиці під час інтелектуальних змагань і брейн-рингів. За словами директора Юридичного інституту, кандидата юридичних наук, доцента Телестакової А.А., незважаючи на результат, кожен з учасників уже переможець, адже участь у подібних заходах як ніщо інше примушує активізувати всі свої знання й уміння задля досягнення результату.

Найважливішим напрямком роботи студентів стала їх участь у круглих столах.

10 грудня під керівництвом доцента кафедри теорії держави і права, адміністративного і фінансового права, кандидата юридичних наук Ткаченка О.В. та викладача кафедри Сапарової А.О. студенти мали змогу поділитися власними науковими дослідженнями у сфері сімейних і спадкових правовідносин під час круглого столу «Проблемні питання сімейного та спадкового права». Зокрема, обговорювались:

• одностатеві шлюби, перспективи і перешкоди їх упровадження в національне законодавство України (Савицький Тарас і Клюба Богдан, IV курс);
  • проблеми правозастосування в питаннях успадкування майна малолітніми, недієздатними та неповнолітніми особами (Карапетян Світлана, II курс магістратури);
  • порівняльний аспект релігійної форми шлюбу (Край Вікторія, IV курс);
  • проблемні аспекти усиновлення дітей і сурогатного материнства (Хавряк Дарина, Олещук Адріана,  IV курс).

Актуальні питання захисту прав людини стали предметом обговорення 18 грудня на Міжкафедральному круглому столі «Захист прав людини» за участю студентів IV курсу й магістратури та викладачів Юридичного інституту.

Модератор круглого столу – Форостяна С.В., завідувач кафедри кримінального права та процесу, кандидат юридичних наук, доцент.

Основні аспекти та проблеми захисту прав людини знайшли своє відображення в доповідях учасників круглого столу, зокрема:
«Філософсько-правовий образ людини в концепції прав людини» (Ковалюк Сергій, I курс магістратури); «Історичні аспекти обмеження прав жінок у спадкуванні» (Карапетян Світлана, II курс магістратури); «Охорона та захист прав на приватне життя особи» (Головач Ольга, IV курс); «Заборона катувань у контексті прав людини» (Стрілець Аліна, IV курс); «Право на життя в системі прав людини» (Меретюк Роман, IV курс); «Права людини: філософсько-правовий вимір проблематизації» (Сташук Тетяна, I курс магістратури).

Обговорення зазначеної проблематики супроводжувалось активною дискусією.

Завдяки ентузіазму та невичерпній енергії організаторів і студентів тиждень був насичений і правовими змаганнями, незмінною ведучою яких була студентка II курсу магістратури Юридичного інституту Карапетян Світлана:

• 9 грудня студенти I курсу спеціальностей «Право» та «Міжнародне право» змагались за звання кращого знавця теорії держави і права під час гри «Держава – це ми». 3 команди, 5 завдань, напружена боротьба і переможець – команда «Імператор Лисенко» (правознавство, I курс; капітан команди – Коркін Денис).
  • 10 грудня знавці цивільного права – студенти II курсу спеціальності «Право» Юридичного інституту і Коледжу КиМУ – шукали відповіді на запитання: що є предметом цивільного права?; що таке правоздатність?; хто є учасниками цивільних відносин? та інші. Найкраще це вдалося команді «Цивілісти» (Коледж КиМУ; капітан команди – Вачиля Андрій).
  • 11 грудня докласти чималих зусиль довелося студентам III й IV курсу – учасникам правової гри «Знавці кримінального права», адже всі 4 команди продемонстрували непоганий рівень володіння предметом. Цього року кращими знавцями кримінального права було визнано команду «Хранителі справедливості» (IV курс; капітан команди – Олещук Адріана).
  • Згадати, хто такий бургомістр, коли була прийнята Конституція Пилипа Орлика, хто був останнім кошовим Запорозької Січі та ще багато іншого повинні були учасники інтелектуальної гри «Феміда і Кліо» 11 грудня, присвяченої історії держави і права України. Цікавим було й останнє завдання гри – продемонструвати уривки з п’єс класичної української драматургії, які містять характерні моменти політико-правових реалій минулого України. Так, команда «Княжичі» (I курс; капітан – Лисенко Сергій) представила сценку з комедії І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля», а учасники команди «Громада» (I курс; капітан – Коркін Денис) перевтілились у героїв комедії М. Кропивницького «Про ревізії». Оцінюючи яскраві виступи команд, журі так і не змогло визначити переможця, тож I місце присудили обом командам.

А останнім інтелектуальним змаганням у межах Тижня правових знань став «Римський турнір», де студенти I курсу Інституту та II курсу Коледжу КиМУ відтворили сутність діяльності перших римських юристів, продемонстрували розуміння теоретичних основ римського права, яке справедливо вважається невід’ємною основою професійної юридичної освіти. Переконливу перемогу в турнірі здобула команда «Vincentes» Коледжу КиМУ (правознавство, II курс; капітан команди – Баула Марина).

Шановні студенти, майбутні юристи, Ваша професія вимагає все життя підкорити лозунгу «Знати право, служити праву, захищати право». Тож будьте сміливі і наполегливі, використовуйте широкі можливості розширення власного інтелекту і Вам вдасться досягти професійного успіху!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ