Майстер-клас американського режисера Джеффа Віналла

9 жовтня 2013 року чимала аудиторія студентів Інституту журналістики та Інституту телебачення, кіно і театру зібралась для того, щоб прослухати майстер-клас американського режисера, актора та сценариста Джеффа Віналла (Jeff Vinall) на тему «Особливості написання сценарію до повнометражного голлівудського кінофільму». Організатори – Інститут журналістики КиМУ (директор – проф. Зикун Н.І.); Центр міжнародних зв'язків КиМУ (керівник – проф. Самотокін Б.Б.). Робоча мова зустрічі – англійська.

Джефф Віналл, хоча й не відомий широкому загалу в Україні, однак вже понад 10 років працює в Голлівуді як актор, режисер, сценарист, тож принципи роботи над голлівудськими фільмами він знає не з чуток. За його плечима режисерська та акторська робота над численними театральними постановками, зокрема «Генрі V» та «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра, «Вишневий сад» А. Чехова та багато інших.

Активно та інформативно гість розповів про основні елементи кіносценарію, з чого почати та як закінчити, як реалізувати ідею фільму. В першу чергу, радить Джефф Віналл, не варто свій перший фільм знімати про те, на чому ви не розумієтесь, адже доведеться витратити чимало часу на дослідження обраної теми.

Спілкуючись з аудиторією, режисер на конкретних прикладах показав, як написати синопсис (коротку анотацію) до фільму, як прописувати діалоги та сцени і т. ін. Зокрема, за словами Джеффа, щоб ваш перший фільм був успішним, не варто відходити від давно усталених та перевірених канонів. Це можуть собі дозволити лише досвідчені та знані метри кіно.

Відкритість та енергійність американського гостя знайшли активний відгук серед студентів, які з ентузіазмом висловлювали власні ідеї та думки з приводу почутого. Сподіваємось, що зустріч з представником голлівудської кіноіндустрії стане в нагоді студентам та надихне їх на нові творчі звершення.

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ