ЛЕКЦІЯ ЛІДЕРА ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «МОЛОДІ СОЦІАЛІСТИ ФРН – СОКОЛИ» ЖОЗЕФІНИ ТІШНЕР

Освітні проекти, підтримка демократії, протидія расизму та статевій дискримінації, самоорганізація молоді знайшли своє відображення 5 жовтня 2013 року в лекції лідера громадської організації «Молоді соціалісти ФРН – Соколи» Жозефіни Тішнер на тему: «Молодіжні ініціативи в Європі». Організатори - Ін-т міжнародних відносин (директор – професор Тіменко І.В.), кафедра міжнародної інформації (завідувач кафедри – доцент Рябоштан Є.В.)

Робочі мови зустрічі – англійська та німецька.

Молодіжна організація, заснована 1904 року, уже близько 100 років реалізує програми, покликані розвивати індивідуальні особливості й таланти дітей і молоді в усьому світі, пропагувати демократичні цінності не стільки в політиці, скільки в щоденному житті звичайних людей, гендерну й расову рівність, соціальні зміни на національному та міжнародному рівнях.

Пані Жозефіна Тішнер на прикладах організації літніх освітніх таборів для дітей і молоді, особливого простору для молодих ентузіастів, де кожен на рівні з іншими може займатися творчістю й наукою, показала переваги розвитку демократії не на словах, а в дії. Як стверджує гостя, розвивати молодіжні програми в Німеччині зовсім не важко, адже суспільство з радістю відгукується на подібні ініціативи.

У зв’язку з цим цікавою була б реалізація таких ідей в Україні, де пані Жозефіна бачить потенціал для розвитку демократії серед молоді. «Українські студенти дуже активні, освічені і співпраця нашої організації з молоддю в Україні є дуже перспективною», – зазначила пані Тішнер.

На підтвердження цих слів студенти активно цікавилися можливістю участі в проектах, ставили запитання англійською та німецькою мовами, обмінювались враженнями й ідеями. Запрошуючи всіх охочих до співпраці, гостя подарувала студентам інформаційні матеріали про проекти організації, яку вона очолює.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ