Практичне судове засідання в Юридичному інституті КиМУ

Уже понад 5 років судова аудиторія Київського міжнародного університету, обладнана на зразок залів судових засідань Європи, використовується в університеті для проведення практичних судових засідань і розглядів реальних кримінальних і цивільних справ, за якими вже є рішення українських судів, студентами Юридичного інституту КиМУ. Беручи за основу фабулу конкретної справи, студенти разом з досвідченим викладачем повністю розробляють схему проведення судового засідання, де кожен має відповідне завдання: виступити в ролі обвинуваченого, свідка, судді, адвоката та ін.

6 листопада 2013 року, під керівництвом доцента кафедри кримінального права та процесу, к.ю.н. Малярчук Т.В., студенти IV курсу Юридичного інституту КиМУ розглянули одну з таких справ. Резонансний злочин 2005 року, звинувачені в якому особи вже відбувають покарання, став предметом прискіпливої уваги студентів у межах вивчення дисципліни «Кримінальне процесуальне право» та з огляду на основні положення нового Кримінального процесуального кодексу України (2012 р.)

Подібні практичні заняття, де кожен може вже зараз визначити для себе сферу майбутніх професійних інтересів, для студентів-правників КиМУ стали звичною справою. Щороку в межах таких засідань студенти розглядають десятки конкретних випадків з практики судових інстанцій України. І, як зауважила студентка IV курсу Головач Ольга, яка цього разу виступала як державний обвинувач, головне – це почувати себе впевнено і максимально застосовувати власні знання: «…Я впевнена, що участь у таких заняттях стане в нагоді в нашій професійній діяльності, коли потрібно буде не виконувати роль, а бути справді прокурором, адвокатом, суддею…»

Незважаючи на хвилювання, студенти відмінно впорались зі своїми завданнями, адже і тривала підготовка до засідання, і знання, здобуті за 4 роки в стінах КиМУ, сприяють першим упевненим крокам студентів на їх професійному шляху.

Зала судових засідань, іншими словами Центр міжнародного права КиМУ, є багаторічним полігоном для успішної підготовки університетських команд до участі в національних і міжнародних раундах конкурсів з права та міжнародного права, учасником яких Київський міжнародний університет є з 2001 року.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ