Напрями реалізації програми неперервної освіти: спільний проект КиМУ та управління освіти Святошинської РДА

24 вересня 2013 року відбувся семінар заступників директорів шкіл Святошинського району м. Києва на тему: «Напрями реалізації програми неперервної освіти в системі «Школа-університет», метою проведення якого став пошук нових шляхів співробітництва середніх навчальних закладів й університету, ознайомлення з напрацьованим практичним досвідом університету і реалізації шляхів співробітництва в різних напрямках.

Семінар був проведений за ініціативи Святошинського районного управління освіти і науки та Центру довузівської підготовки КиМУ. Дана тема зацікавила близько 50 заступників директорів середніх навчальних закладів м. Києва, адже впровадження у практику роботи навчальних закладів інноваційних методів навчання сприяє підвищенню ефективності рівня освіти старшокласників і забезпечення їхнього надійного професійного вибору в майбутньому.

На початку семінару Бабкова С.В. – головний спеціаліст з питань загальної середньої освіти Святошинського районного управління освіти – зосередила увагу на необхідності тісної співпраці загальноосвітніх навчальних закладів з вищими навчальними закладами, зокрема з КиМУ, закликала до активного професійного діалогу з керівниками структурних підрозділів КиМУ.

Професор Рудаківська С.В. – проректор з питань довузівської підготовки – привітала учасників семінару від імені президента КиМУ професора Хачатуряна Х.В., наголосила на актуальності теми семінару для поглиблення профорієнтаційної роботи в школі, звернула увагу на особливості вступної кампанії 2014 року.

Професор Некряч А.І. – проректор з питань розвитку університету, доктор політичних наук, завідувач кафедри країнознавства та міжнародного туризму – у своїй доповіді ґрунтовно висвітлила напрями безперервної освіти та її переваги.

Після закінчення пленарного засідання директори інститутів і декани факультетів КиМУ презентували учасникам семінару спеціальності та запропонували перелік заходів, за якими можна здійснювати плідну, системну, мотивовану й різнопланову роботу. Кожен інститут і факультет запросив взяти участь у відповідній секції Універсіади, в Олімпіаді, інтелектуальних іграх, науково-практичних конференціях і запропонував організацію в навчальних закладах профільних класів, спецкурсів, відкритих лекцій. Зважаючи на специфіку роботи інститутів і факультетів, до уваги учасників були представлені:

• доцент Досенко А.К. – доцент кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики – розповіла про участь у фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових хвилях», інтелектуальній грі «Creative-media» та інших творчих конкурсах;
  • доцент Ольховська Н.С. – завідувач кафедри германської філології Інституту лінгвістики – запропонувала майстер-класи з питань авторської методики викладання іноземної мови професора Х.В. Хачатуряна й запросила до участі в інтелектуальній грі «Mr Know-All» та іграх з німецької, французької та іспанської мов;
  • доцент Телестакова А.А. – директор Юридичного інституту – запросила до участі у тижні правових знань та екскурсії в криміналістичний полігон, де й була проведена зустріч з учасниками семінару, а також запросила до участі в інтелектуальній грі «Ерудити правознавства»;
  • професор Данченко Т.В. – проректор з навчально-виховної роботи, завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства – презентувала спеціалізовану аудиторію «Центр міжнародного права», де студенти готуються до міжнародних змагань, а абітурієнти випробовують власні сили в інтелектуальних іграх, а саме «Судові дебати». Також були запропоновані:
    • спільна участь у виховних, спортивних заходах, різноманітних творчих проектах, у студентських заходах, присвячених Дню дипломатії;
    • запрошення викладачів до навчально-ознайомчого візиту до штаб-квартир Європейських структур;
  • заслужена артистка України Ільїна Н.О. – директор Інституту телебачення, кіно і театру – запросила до участі в різноманітних конкурсах, серед них: конкурс шкільних театрів, Всеукраїнський конкурс читців ім. Т. Шевченка, показ спектаклів у навчальних закладах і відвідування учнями постановок у КиМУ;
  • Алексанян Валерій – голова Студентського парламенту КиМУ, студент магістратури спеціальності «Політологія» – розповів про студентське самоврядування, запросив до співпраці голів учнівського самоврядування.

На круглому столі, підводячи підсумки семінару, Рудаківська С.В. презентувала програми «Школа-КиМУ: партнери в освіті» та «Інтелект», запросила до участі в різноманітних інтелектуальних іграх і конкурсах.

А Некряч А.І. зосередила увагу на:

• спільних науково-практичних конференціях, навчально-методичних семінарах, круглих столах з питань державного будівництва, захисту прав людини;
  • відкритих лекціях з проблем Європейської та Євроатлантичної інтеграції, розвитку демократії та інститутів громадянського суспільства;
  • участі в заходах Тижня європейської демократії в Україні.

Підводячи підсумки семінару, Бабкова С.В. – головний спеціаліст з питань загальної середньої освіти Святошинського районного управління освіти – зазначила, що семінар дозволив відкрити глибину і різноплановість напрацьованого досвіду університету, що забезпечить у подальшому пліднішу і ґрунтовнішу співпрацю, дасть змогу урізноманітнити профорієнтаційну роботу в школах району, втілюючи ідею неперервної освіти.

Семінар відбувся за інформаційної підтримки редакції студентської газети «Post Scriptum+», навчальної телестудії КиМУ. Упродовж семінару працювала група студентів-журналістів, які брали експрес-інтерв’ю в учасників семінару на теми «Очікування», «Ідеї», «Враження», «Пропозиції», що дозволить результативно й об’єктивно висвітлити хід семінару.

КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ