Міжнародна конференція «Безпека людини на територіях, забруднених радіоактивними речовинами» в межах програми ТЕМПУС

В період від 2 до 4 грудня 2013 року на базі Київського міжнародного університету відбулась ІІ Міжнародна конференція в межах проекту «Human Security (environment, quality of food, public health and society) on Territories Contaminated by Radioactive Agents» («Безпека людини (навколишнє середовище,якість продуктів харчування, охорона здоров’я та суспільство) на територіях, забруднених радіоактивними речовинами»), який у жовтні 2012 року отримав фінансування Європейської комісії в межах програми ТЕМПУС IV.

Завдання проекту: Розробка магістерських і докторських програм в рамках концепції «Безпека Людини» з наступних спеціальностей:

• Екологія та охорона навколишнього середовища – “Безпека людини і довкілля”.
  • Контроль якості продуктів харчування – “Якість продуктів харчування і Безпека людини”.
  • Медицина – “Охорона здоров’я і Безпека людини”.
  • Політичні та соціальні науки – “Безпека людини і суспільство”.

У роботі конференції взяли участь партнери проекту, а саме:

• Пармський університет (Італія),
  • Університет Кордоби (Іспанія),
  • Університет м. Флоренція (Італія),
  • Шведський університет сільськогосподарських наук (Швеція),
  • Воронезький державний університет (Росія),
  • Челябінський державний університет (Росія),
  • Тюменська державна медична академія (Росія),
  • Уральський федеральний університет (Росія),
  • Навчально-інформаційний центр ядерних міст Росії (Новоуральськ, Росія),
  • Севастопольський національний університет ядерної енергетики та промисловості (Україна),
  • Київський міжнародний університет (Україна),
  • Житомирський державний технологічний університет (Україна),
  • Вінницький національний медичний університет ім. Н.І. Пирогова (Україна),
  • Поліський філіал Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та лiсомелiорацiї ім. Г.М. Висоцького (Україна).
  • Міжнародний державний екологічний університет ім. А.Д. Сахарова (Мінськ, Білорусь),
  • Гродненський державний аграрний університет (Білорусь),
  • Гродненський державний медичний університет (Білорусь),
  • Білоруський державний університет (Мінськ, Білорусь).

Модератор конференції - керівник проекту, ректор Київського міжнародного університету, д.т.н., професор Самотокін Б.Б.

З вітанням та побажанням плідної роботи учасникам конференції виступила віце-президент КиМУ, професор Шумигора Л.І.

Метою конференції є підсумки роботи першого року реалізації проекту, презентація модернізованих/розроблених навчальних планів і програм дисциплін для запровадження їх в університетах країн-партнерів (Російська Федерація, Україна, Білорусь) з вересня 2014 року.

Відповідно до інформації, представленої професором Самотокіним Б.Б., 90% завдань робочими групами за минулий рік виконано, але залишилось у найближчі місяці довести до кінця питання випуску програм, навчальних посібників, підвищення професійної та педагогічної кваліфікації викладачів, які могли б забезпечити високий рівень підготовки магістрів, аспірантів/докторантів за відповідними програмами по профілю «Безпека людини», їх стажування у вузах Швеції та Італії.

4 грудня учасникам конференції були презентовані  досягнуті результати роботи робочих груп. Презентацію представила професор Пармського університету (Італія) пані Єлена Маестрі. Було рекомендовано розробити і видати спільну міждисциплінарну брошуру, яка буде  використовуватись в навчальному процесі вузів-партнерів. Це єдиний, так званий модуль, до якого включаються такі теми як основи фізики, радіації, техніка визначення рівня радіоактивності, засобів захисту, очищення навколишнього середовища, захисту організму людини від радіоактивного забруднення, а також екологічні, соціальні, юридичні  аспекти.

Перед тим як підвести підсумки 3-денної роботи конференції, професор Самотокін Б.Б. - ректор КиМУ - надав її учасникам  інформацію щодо конкретних строків  тренінгів викладачів, створення спільної онлайн бібліотеки (має бути забезпечений доступ  до посібників, монографій студентами всіх вузів-партнерів), мови посібників та анотацій до них, підписання договорів співпраці, які мають передбачати обмін і стажування українських, російських та білоруських  студентів у вузах Іспанії, Італії, Швеції і Латвії.

Протягом усіх днів роботи конференції панувала атмосфера творчості, плідних дискусій, звучали пропозиції, зауваження, було прийнято багато  рішень з метою втілення в життя програм підготовки фахівців з вересня 2014 року, звіту Європейській Комісії  про хід реалізації проекту.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ