Майстер-клас телеоператора Вадима Ревуна

22 лютого 2013 року в Інституті телебачення, кіно і театру КиМУ відбулася зустріч студентів I курсу спеціальності «Кіно-, телемистецтво» з оператором телеканалу «ІНТЕР» Вадимом Ревуном.

Безручко О.В. – заступник директора Інституту телебачення, кіно і театру, кандидат мистецтвознавства, професор – звернув увагу на багатолітній досвід гостя в документальному кіно, адже в арсеналі його робіт цикл фільмів «На лінії вогню», «Із Танзанії і Кенії», зйомки у гарячих точках, висвітлення перебігу міжнародного ралі-марафону «Дакар», де він співпрацював із журналістом Андрієм Цаплієнком (до речі, випускником КиМУ).

На зустрічі пан Вадим звернув увагу майбутніх фахівців на значення журналістської етики в їхній роботі, передусім, коли в кадр потрапляють сцени насилля; на особливості побудови динамічного кадру у документальному кіно; на захисну амуніцію кореспондентів, медичну підготовку до відрядження та особисту аптечку.

Велику зацікавленість студентів викликала робота гостя в таких гарячих точках, як Єгипет, Лівія та Сирія, а також самобутня культура Аргентини, Чилі та Перу, до яких пан Вадим доторкнувся, перебуваючи на «Дакарі».
На завершення зустрічі прозвучали такі рекомендації студентам:

• опановувати англійську мову, яка є мовою міжнародного спілкування (перевагою КиМУ є україно-англомовне навчання);
  • якомога раніше починати знімати відеосюжети, чому у великій мірі сприяє щотижневий вихід програм «Студентський квиток» і «Свіжий погляд» – результати роботи навчальної телестудії КиМУ;
  • використовувати більше вільного часу для ознайомлення із роботами інших операторів в ігровому й документальному кіно.

Пан Ревун висловив упевненість, що дотримання його рекомендацій, накопичення професійних навичок, прагнення до самовдосконалення сприятимуть формуванню перспективних, талановитих операторів і режисерів.

КиМУ КиМУ