Зустріч президента КиМУ з радником Посольства Афганістану в Україні

25 вересня 2013 року відбулася зустріч президента Київського міжнародного університету з радником посольства Ісламської республіки Афганістан в Україні Др. Латіф Баханд, під час якої були обговорені питання співпраці між нашими інституціями, зокрема практики студентів спеціальності міжнародні відносини та перекладачів-референтів у посольстві, залучення до викладання в КиМУ працівників посольства, співпраця з університетами Афганістану з питань обміну студентами з перспективою отримання подвійних дипломів. Президент КиМУ, професор Х. Хачатурян, говорячи про обміни викладачів, запропонував використовувати європейську практику запрошення викладачів вишів Афганістану для викладання в КиМУ, участі в публікації наукових робіт.

Пан Латіф Баханд прекрасно володіє російською мовою, крім дипломатичної роботи він відомий водночас як афганський поет та письменник. До музею КиМУ він подарував 2 томи перекладеного ним на мову пушту роману Льва Толстого «Війна і мир».

Хачатур Володимирович звернув увагу гостя на те, що співпраця з посольствами країн, мови яких вивчаються в КиМУ, міжнародними представництвами, акредитованими в України, є пріоритетним напрямом міжнародної діяльності університету. Так, тільки за останні 2 навчальні роки Київський міжнародний університет відвідали та виступили з лекціями Надзвичайні та Повноважні Посли ФРН (пан Крістоф Вайль), Індії (пан Раджив Чандер), Великобританії (пан Лі Тернер), Таджикистану (пан Ш.М. Султонов), Узбекистану (пан А.Х. Абдулієв), Кореї (пан Ким Ін Цжун), Афганістану (пан Фазель Фазлрахман – участь у роботі круглого столу на тему «Ахмед Шах Масуд – личность, эпоха, идеи»), голова політичного відділу посольства США (пан Колін Клірі), другий секретар посольства Литви (пані Юрате Усявічюте).

Др. Латіф Баханд, який багато років займався викладацькою та науковою роботою в Афганістані, зауважив, що та концепція освіти, яку представив президент КиМУ, є класичною і досить вибагливою, але водночас вона є дуже сучасною і співзвучною основним світовим тенденціям.

Наприкінці зустрічі було погоджену тему лекції нового Надзвичайного і Повноважного Посла Афганістану в Україні пана Мохаммад Акбар Мохаммаді, з якою він у жовтні 2013 р. виступить у КиМУ.

КиМУ КиМУ КиМУ