Прес-толока дитячо-юнацьких ЗМІ: партнерство КиМУ та ЮН-ПРЕС

27 листопада 2013 року в Києві відбулась традиційна осіння Прес-толока дитячих та юнацьких засобів масової інформації, в якій вкотре взяли участь і багаторічні партнери «ЮН-ПРЕСу» й співорганізатори багатьох його навчально-освітніх проектів - Інститут журналістики Київського міжнародного університету. Юнкори 437 столичних шкільних редакцій газет, теле-, радіостудій, 10 прес-центрів районних рад старшокласників, команди з 6 міст України, загалом понад 800 учасників, завітали до Київського палацу дітей та юнацтва, щоб поділитись досягненнями, здобути новий безцінний досвід, познайомитись з цікавими людьми та отримати практичні поради від професіоналів журналістської справи.

Організатор Прес-толоки – Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС» (м. Київ).

У межах цьогорічної теми заходу «Журналістика без кордонів» юні медійники мали змогу зустрітись з уже знаними фахівцями телебачення, преси, фото, викладачами партнерських профільних вишів, серед них: перший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко; директор Інституту журналістики КиМУ, член Національної спілки журналістів України, член Міжнародної федерації журналістів, професор Зикун Н.І. та доцент кафедри теорії та історії журналістики КиМУ Тур’ян О.В.; директор творчого об’єднання інформаційно-аналітичних програм ТРК «Всесвітня служба» УТР Андрій Юричко; шоумен, телеведучий каналу «1+1» Анатолій Анатоліч та інші.

Так, майстер-клас Наталії Іванівни Зикун «Спілкуємося ефективно і з задоволенням: основні закони комунікації» розпочався з інформаційної гри про важкий і заплутаний шлях інформації до адресата, про бар’єри на її шляху і способи їх подолання, яку умовно можна назвати «зіпсований телефон». Ця гра проілюструвала дію одного з основних законів комунікації - про втрату або спотворення інформації у її процесі. Учасники майстер-класу ознайомилися також із дією таких законів, як закон дзеркального розвитку спілкування; прискореного поширення негативної інформації; протягування критики; зниження інтелекту аудиторії із зростанням її кількості та ін.

У конкурсах фото- та відео робіт, презентаціях проектів районних прес-центрів, медіа-атракціонах новачки прес-толоки сповна проявили себе та здобули нові знання, а досвідчені юнкори знайшли свіжі журналістські теми, обговорили актуальні питання журналістської професії та вкотре позмагались за першість у журналістському марафоні.

Крім того, Прес-толока дала старт XII Міжнародному фестивалю дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», постійними учасниками та неодноразовими переможцями якого є студенти Інституту журналістики КиМУ.

Сподіваємось, що таке поєднання юнацького ентузіазму та професіоналізму сприятиме ще ширшій реалізації творчих ідей молодих журналістів, координації та об’єднанню зусиль у справі підготовки справжніх професіоналів своєї справи!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ