Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Молдова в Україні Пана Іона Стевіле

У межах програми розвитку міжнародних зв’язків у Київському міжнародному університеті 25 жовтня 2013 року відбулася зустріч студентів Інституту міжнародних відносин, викладачів з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні паном Іоном Стевіле, який виступив з лекцією на тему: «Відносини України та Республіки Молдова: стан та перспективи».

Під час бесіди з президентом КиМУ, професором Хачатуряном Х.В., розглядалися питання співпраці, проходження студентами спеціальності «Міжнародні відносини» практики в посольстві, навчання молдавських громадян в університеті.

Пан Посол зазначив у виступі, що Україна посідає важливе місце в зовнішньополітичних та економічних інтересах Молдови, що зумовлено багатьма факторами, насамперед, спільними кордонами та широкими можливостями в налагодженні всебічного взаємовигідного співробітництва. Товарообіг між нашими країнами в 2012 році становив 1 млрд. доларів США, зареєстровано близько 700 підприємств зі спільним капіталом. Суттєвим фактором розвитку двосторонніх відносин є те, що в Молдові, згідно з офіційними даними, проживає близько 600 тис. українців, а в Україні – понад 320 тис. молдаван, які в основному розселені в Одеській, Кіровоградській і Чернівецькій областях.

Дипломатичні відносини між Україною та Республікою Молдова були встановлені 10 березня 1992 року. Посольства обох країн розпочали свою роботу 1993 року. Договірно-правова база двосторонніх відносин між Україною та Республікою Молдова нині налічує близько 140 документів.

У лекції пана Посла знайшли також відображення питання співпраці загальноєвропейського спрямування, а саме: заходи; закони, прийняті в Молдові під час підготовки до вступу до ЄС; проблеми, які вимагають розв'язання, консультації у форматі 5+2.

Після закінчення лекції протягом 40 хвилин пан Посол відповідав на запитання студентів: «Які шанси на врегулювання Придністровської ситуації? Що заважає при з'ясуванні цього питання?», «Наскільки реальними є шанси Молдови на вступ до ЄС?», «Яка країна, Росія чи Румунія, має більший вплив на Молдову й, у яких сферах?», «Чи можуть бути зміни у відносинах Молдови і Росії, зважаючи на євроінтеграційні прагнення Молдови?» тощо.

На прощання студенти подякували пану Послу за чудову лекцію, подарували квіти, сфотографувались.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ