Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні Пана Раджіва Кумара Чандера

12 березня 2013 року перед студентами спеціальностей «Міжнародні відносини» та «Міжнародне право» Інституту міжнародних відносин Київського міжнародного університету виступив Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Й.В. пан Раджів Кумар Чандер з темою «Відносини Індії та України, стан і перспективи розвитку».

Візит пана посла до Університету проходив у межах програми розвитку міжнародних зв’язків, яка передбачає співпрацю з дипломатичними представництвами іноземних країн, акредитованих в Україні.

Слід відмітити, що співпраця Київського міжнародного університету з посольством Індії в Україні триває вже багато років, що дало змогу за допомогою посольства обладнати в Університеті спеціалізований, високотехнічний кабінет для вивчення мови гінді, з прямим доступом до 5 телевізійних каналів Індії, що сприяє глибшому розумінню життя країни, її історії і культури. Студенти спеціальності «Міжнародні відносини» щороку проходять навчально-виробничу практику в посольстві, 6 випускників КиМУ спеціальності «Міжнародні відносини», які володіють мовою гінді, працюють у посольстві на постійній основі. У зустрічі взяла участь Аліна Новикова – соціальний секретар посольства, до речі, випускниця КиМУ. Робочою мовою зустрічі та дискусій була англійська мова.

Лекції передувала зустріч пана посла з президентом КиМУ професором Хачатуряном Х.В., під час якої розглядалися питання продовження співпраці в межах програми обміну студентів і викладачів, розширення викладання мови гінді в Університеті, залучення до викладання фахівців посольства та науковців провідних вишів Індії.

У своєму виступі пан посол підкреслив стабільність і позитивні тенденції в українсько-індійських відносинах, передусім у галузі фармацевтики, сільського господарства, ІТ технологій, енергетичній і військово-технічній галузях, детально зупинився на позитивному складнику розвитку індійського суспільства, економіки. Відомо, що ВВП Індії збільшився від 1,2% у 1997—1998 рр. до 7,5% у 2011—2012 рр. Інформація щодо розвитку відносин між нашими країнами у сфері культури, туризму та освіти викликала велику зацікавленість студентів: діяльність товариства «Україна-Індія», щомісячні фестивалі індійської культури, індійської кухні, курси йоги, уроки гінді, санскриту та ін.

Після закінчення лекції відбулася прес-конференція, на якій пан посол із задоволенням відповідав на запитання студентів, журналістів 5 Каналу та Студентської телестудії КиМУ. Зокрема, студентів цікавило:

Що для Вас особисто є патріотизм?; Які нові напрями зовнішньої політики Індія планує започаткувати у майбутньому?; Відомо, що Росія, Україна, КНР та Індія – країни, де зафіксовано найбільше жертв хакерів. Які заходи вживаються в Індії для захисту і безпеки інформаційних технологій?; Відомо, що в найгостріші моменти глобальної економічної кризи економіка Індії зростала й розвивалася. Поділіться секретом, як Вашій країні це вдається?; Що, на Вашу думку, є спільного в українського та індійського народів?; Чим був обумовлений Ваш персональний успіх на дипломатичній ниві? та ін.

На закінчення зустрічі пан посол висловив задоволення станом українсько-індійських відносин, які продовжують інтенсивно розвиватись, передусім після візиту Президента України В. Януковича в грудні 2012 року до Індії, а також відмітив цікаву дискусію, яка пройшла з ініціативи студентів, їх обізнаність в обговорюваній темі, високий рівень англійської мови і побажав успіхів на теренах дипломатії.

КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ