Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Пана Крістофа Вайля

У межах програми міжнародних зв’язків 5 червня 2013 року Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні пан Крістоф Вайль зустрівся зі студентами Інститутів міжнародних відносин, лінгвістики, журналістики КиМУ, викладачами та прочитав лекцію на тему: «Відносини України та ФРН, перспективи вступу України до Європейського Союзу».

Майбутні дипломати, перекладачі, журналісти, політологи активно спілкувалися з паном Послом англійською та німецькою мовами, засвідчуючи високий рівень мовної та фахової підготовки.

Під час переговорів з президентом КиМУ професором Х. В. Хачатуряном обговорювалися питання розширення співпраці Університету з посольством ФРН в Україні.

У виступі пана Посла зазначалось, що ФРН – одна з перших країн Європи, яка визнала незалежність України. 17 січня 1992 р. між двома державами були встановлені дипломатичні відносини. Через місяць, 17 лютого, посол ФРН у Києві фон Бассевітц вручив вірчі грамоти і став першим послом іноземної держави в Україні, а 16 березня 1992 р. офіційно розпочало роботу посольство України в Бонні. ФРН здійснює активну інвестиційну політику щодо України, є однією з найбільших торгових партнерів нашої країни і, разом з тим, однією з найближчих сусідів, що належить до Європейського Союзу, та важливим і надійним партнером на шляху до Європи. Україна для Німеччини – це наріжний камінь європейської архітектури безпеки, країна з якою вона підтримувала зв’язки ще з часів Київської Русі. Німеччина представлена в Україні великою групою населення, переважно в цьому випадку йдеться про етнічних німців, які проживають здебільшого в південних і східних областях і на Закарпатті.

Після закінчення лекції відбулася прес-конференція, на якій пан Посол із задоволенням відповідав на запитання студентів, зокрема:

• Відомо, що Німеччина сьогодні виступає за підписання Угоди про асоціацію. Які нові перспективи відкриваються після підписання Угоди для України?;
  • Чи існує співпраця між містами-побратимами ФРН і України та якими саме?;
  • Якими є основні зовнішньополітичні фактори, що мають найбільший вплив на відносини між Україною та Німеччиною?;
  • Враховуючи ті процеси (насамперед економічні), які нині відбуваються в країнах Європейського Союзу, чи бачите Ви перспективи подальшого існування ЄС?;
  • Якими є основні аспекти культурного співробітництва між Україною та Німеччиною?;
  • Якими якостями повинен володіти дипломат, посол для успішної кар'єри на ниві дипломатії? та інші.

На прощання студенти подякували пану Послу за цікаву пізнавальну зустріч, подарували квіти та сфотографувалися на згадку.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти 5 Каналу, газети «Post Scriptum +» і програми «Студентський квиток».

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ