Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Чехія в Україні пана Івана Почуха

У межах програми розвитку міжнародних зв’язків у Київському міжнародному університеті 19 листопада 2013 року відбулася зустріч студентів спеціальностей міжнародні відносини, міжнародне право, журналістика, політологія, право, викладачів з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Чехія в Україні паном Іваном Почухом, який виступив з лекцією на тему: «Відносини України та Чехії: стан і перспективи розвитку».

У зустрічі взяли участь: пані Зденька Цайсова – політичний радник посольства Чехії в Україні, професор Хачатурян Х.В. – президент КиМУ. Робочі мови зустрічі – російська, англійська.

Пан Посол зазначив у виступі, що Україна посідає важливе місце в зовнішньополітичних та економічних інтересах Чехії, співпраця відбувається в площинах підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції, підтримки демократичних процесів і програм розвитку країни. Сьогодні двосторонні відносини потребують оновлення з огляду на політичні зміни, які відбулися в обох країнах.

Чеська Республіка є важливим торговельним партнером України в Європі (6-те місце з експорту з України та 8-ме місце з імпорту товарів до України). За загальними обсягами товарообігу Чехія посідає 18-те місце у світі серед торговельних партнерів України. У свою чергу, Україна посідає 23-тє місце серед 234 країн світу, з якими Чеська Республіка здійснює економічне співробітництво. Український експорт до Чехії в основному складається із сировини, 85% – залізорудна сировина та напівфабрикати з вуглецевої сталі. Натомість, чеська сторона постачає до України понад 90% промислових виробів.

У своєму виступі пан Посол зазначив, що відносини Чехії з Україною не зміняться, якщо Угода про Асоціацію з ЄС не буде підписана у Вільнюсі 28–29 листопада 2013 р., що негативних наслідків не буде, однак не з'явиться й інструментів поліпшення економічного співробітництва.

Виступ пана Посла доповнила Зденька Цайсова, зокрема, зупинившись на історичних зв’язках України та Чехії, які вже протягом століть переплетені цілою низкою більш чи менш відомих подій, переселенням тисяч чехів на територію сучасної України та українців на чеські землі, впливом митців, політиків, науковців.

З її виступу студенти дізнались, що в таких регіонах України як, Вінницька, Одеська, Житомирська області та Крим проживає близько 5 тисяч чехів, які зберегли свою мову та культуру. Водночас кількість мігрантів з України до Чехії також збільшилася за останні роки.

Гості відповіли на численні запитання студентів: «Які Ви можете назвати негативні аспекти членства Чехії у ЄС?»; «Як, на Вашу думку, може скластися доля України у разі непідписання Угоди про Асоціацію?»; «Як представник країни, що стала членом ЕС, які поради можете дати Україні?, У яких сферах слід розв'язати проблеми першочергово?»; «Існує думка, що активна торгівля з Китаєм стала однією з причин краху Римської Імперії. На Ваш погляд, чи зможе знову повторитися подібний сценарій в наш час?»; «Як відбувається прийом на дипломатичну службу в Чехії?» та ін.

Після закінчення лекції студенти подарували пану Послу квіти та зробили фото на пам'ять. Хід зустрічі висвітлювали журналісти ТРК «5 канал», програми «Студентський квиток» і газети «Post Scriptum +».

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ