Зустріч голови КМДА Попова О.П. зі студентами та викладачами КиМУ

В Україні на тему місцевого самоврядування ведеться багато дискусій, лунають гучні вимоги щодо збільшення самостійності громад на місцевому рівні, посилення місцевого самоврядування.

Стан самоврядування в місті Києві став темою зустрічі 15 жовтня 2013 року Попова Олександра Павловича – голови Київської міської держадміністрації зі студентами та викладачами Київського міжнародного університету, а саме: «Практика функціонування органів самоврядування в м. Києві: проблеми і перспективи».

У зустрічі взяли участь: президент Київського міжнародного університету, проф. Хачатурян Хачатур Володимирович, Добровольська Оксана Миколаївна – директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА, Пазенко Наталія Сергіївна – заступник голови Святошинської РДА в м. Києві з гуманітарних та соціальних питань.

Зустрічі студентів з головою КМДА передували круглі столи та науково-практичні конференції, проведені в Київському міжнародному університеті, за участю мерів та голів держадміністрацій міст Славутич, Боярка, Українка, Бровари (Київська область), Кузнецовськ (Рівненська обл.), Нетішин (Хмельницька обл.), Вінниця, Полтава. На цих заходах студенти зрозуміли, що місцеве самоврядування в сенсі субсидіарності могло б посприяти тому, щоб багато проблем вирішувалися швидше, краще і ефективніше на місцевому та регіональному рівні, що сильне місцеве самоврядування є «школою демократії».

У своєму виступі Олександр Павлович інформував про стан взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями, зокрема ті проекти, які реалізовані в м. Києві за ініціативи громади: проекти з реконструкції парку Дружби Народів, розвитку території Гідропарку «Місто спорту», проект розвитку м. Києва до 2025 року, проекти «Київ-Сіті», «Інноваційний парк» та ін.

У виступі знайшли відображення також плани міської влади щодо розвитку туристичної галузі у м. Києві, яка має досить високий потенціал для розвитку: (на сьогодні 94% ВВП міста – це надходження від сфери послуг, у т.ч. туризм складає тільки 7%).

Голова КМДА з задоволенням відповів на запитання студентів: «Чи є сенс об'єднання посад міського голови та голови міської держадміністрації?», «Який відсоток молоді працює в Київській міській держадміністрації і якими якостями має володіти молода людина, щоб працювати в команді Голови КМДА?»; «З огляду європейського вибору нашої країни столицю якої країни ЄС Ви б взяли за зразок?»; «Як Ви відноситесь до того, що в Києві практично розпочалася виборча компанія за посаду міського голови, хоча її ніхто не оголошував, чи це не заважає вам у реалізації Ваших планів?» та ін.

Підсумки зустрічі підвів президент КиМУ професор Хачатурян Х.В., який підтримав голову Київської міської держадміністрації в реалізації запланованих проектів.

Зустріч голови КМДА зі студентами та професорсько-викладацьким складом Київського міжнародного університету висвітлювали ЗМІ – ТРК «5 канал», ТРК «Київ», газета «Хрещатик», університетська газета «Post Scriptum +», журналісти телепрограм «Студентський квиток», «Свіжий погляд».

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ