VIIІ Всеукраїнський V Міжнародний некомерційний фестиваль «Молоде телебачення»

25–26 квітня 2013 року в Київському міжнародному університеті пройшов VIIІ Всеукраїнський V Міжнародний некомерційний фестиваль «Молоде телебачення», започаткований у 2004 році Київським міжнародним університетом спільно з Міністерством культури і туризму України, Держтелерадіо України, Національною радою з питань телебачення і радіомовлення України, Національною спілкою кінематографістів України, Національною спілкою журналістів України.

На конкурс надійшла рекордна кількість робіт – 256 з України, Росії та Мексики, до фіналу пройшли 55. Їх розподілили в десятьох номінаціях, додатково цього року було започатковано новий приз – «За кращу режисуру імені Андрія Бенкендорфа».

Виступаючи на відкритті фестивалю, його президент Тамара Щербатюк зазначила: «…на телебачення прийдуть нові молоді журналісти, режисери, оператори. І тут, на цьому фестивалі, вони пробують власні сили і дійсно можуть показати навіть на перспективу. Фестиваль свого часу задумував Вадим Львович Чубасов, але, я думаю, він навіть не передбачав, що фестиваль буде таким масштабним…»

Звучали також вітання учасникам фестивалю від президента Київського міжнародного університету професора Х.В. Хачатуряна; голови Національної спілки кінематографістів України С.В. Тримбача; режисера, заслуженого діяча мистецтв України Замрія Д. Студенти КиМУ презентували декілька яскравих номерів художньої самодіяльності.Модератор урочистої події – проректор КиМУ з навчально-виховної роботи, професор Данченко Т.В.

Роботи молодих митців оцінювали відомі в України професіонали:

Щербатюк Тамара Володимирівна – президент фестивалю, тележурналіст, заслужений працівник культури України, лауреат міжнародного рейтингу «Золота фортуна»;
Тримбач Сергій Васильович – голова журі, кінокритик, кінознавець, кіносценарист, голова Національної спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії України ім. О.Довженка.

Члени журі:
Савенко Олександр Миколайович – генеральний директор КДРТРК;
Бенкендорф Єгор Андрійович – режисер, сценарист, продюсер, генеральний директор телеканалу «Інтер»;
Борсюк Анатолій Давидович – український журналіст, режисер-документаліст, телеведучий, лауреат Шевченківської премії, заслужений діяч мистецтв України;
Десятник Григорій Овсійович – український кінорежисер, сценарист, композитор, поет-пісняр, член Національних спілок кінематографістів і журналістів України, доцент кафедри кінотелемистецтва КиМУ;
Паперник Максим Юрійович – український режисер, продюсер, кліпмейкер;
Олійник Микола Дмитрович – український актор, професор кафедри кіно-, телемистецтва КиМУ;
Замрій Денис – режисер, заслужений діяч мистецтв;
Федоров Юрій – провідний оператор м. Києва.

Україну на Фестивалі представляли Дніпропетровська, Донецька, Полтавська, Волинська обласні державні телерадіокомпанії, Телевізійна агенція «33 канал» (м. Хмельницький), Студія авторських програм «Маяк» (м. Дніпропетровськ), Телекомпанія «Рудана» (м. Кривий Ріг), Телевізійний центр «Кадрики» (м. Львів), Школа телебачення «Прайм-медіа», Національна філія МТРК (Росія), Студія пісочної анімації «Первый Луч» (Україна/Мексика), студентські роботи представили Київський міжнародний університет, Київський національний університет культури і мистецтв, Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенко-Карого, Луганська державна академія культури і мистецтв.

До того ж студенти КиМУ та юні учасники фестивалю впродовж 2 днів, крім перегляду фестивальних фільмів, мали змогу взяти участь у майстер-класах провідних кіномитців, а саме:

  • українського актора Михайла Ігнатова;
  • режисера Максима Паперника, які поділилися таємницями успіху на професійній ниві й дали безліч порад студентам творчих спеціальностей КиМУ. За словами Максима Паперника, робота режисера та й взагалі будь-яка творча професія – це не просто робота, а стиль думок, який супроводжує справжнього професіонала все життя. Михайло Ігнатов також відмітив потребу постійного самовдосконалення, вивчення іноземних мов для досягнення успіху в кіно та на телебаченні;
  • П.Д. Богдана – старшого викладача та художнього керівника курсу дикторів, ведучих телепрограм Київського національного університету театру, кіно і телебаченні ім. І.К. Карпенка-Карого, заслуженого журналіста України, який акцентував увагу на тому, що «...тележурналіст повинен мати власну громадську позицію, тверді переконання у правоті і правильності власних дій, які мають стояти на позиції захисту глядача…»

Хід фестивалю висвітлювали ЗМІ, зокрема – 5 Телеканал, КДРТРК, Перший Національний канал, навчальна телестудія КиМУ.

26 квітня 2013 р. відбулось урочисте закриття VIIІ Всеукраїнського V Міжнародного фестивалю «Молоде телебачення». На переможців чекали позолочені статуетки Ніки, дипломи переможців, приз «За найкращу режисуру імені Андрія Бенкендорфа».

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ VІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО, V МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ «МОЛОДЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ» ІМЕНІ ВАДИМА ЧУБАСОВА
Лауреат фестивалю:
  • «Не менше 50 кг» – Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, автор – Марина Артеменко, оператор – Іван Тимченко.
Приз журі:
  • Ярослава Корнійчук – за виконання ролі у фільмі «The end» – студентка Київського міжнародного університету;
  • Антон Сатановський – за виконання ролі у фільмі «Smile:)» – студент Київського міжнародного університету;
  • Олександр Нарижнєв – за анімаційну роботу «Атлантида – пам’ятники часу».
Переможці в номінаціях:
Інформаційна програма:
  • I місце: «М1-новини» (Канал М1, режисер – Віктор Глуцький);
  • II місце: «Навчайся з нами» (Київський міжнародний університет, автор – Олена Гуренко);
  • III місце: «Свіжий погляд» (Навчально-виробнича телестудія Київського міжнародного університету, режисер – Анастасія Глуцька; оператор – Олександр Квасницький; журналісти – Христина Семенчук, Вікторія Шестакова, Богдан Піленко).
Публіцистична програма:
  • I місце: «Легенди Молдаванки» (Російська національна філія МТРК – «Мир» із циклу «Всюду жизнь», автор – Джаваншир Доногуєв, оператор – Михайло Артемов);
  • II місце: «Мама» (Студія авторських програм «Маяк» м. Дніпропетровськ, автор сценарію і режисер-постановник – Еліна Бабешко);
  • II місце: за цикл документально-публіцистичних фільмів і послідовну екранну пропаганду здорового способу життя (Дитяче телевізійне агентство «33 канал» м. Хмельницький);
  • III місце: «Палац з двадцятидоларової банкноти» (Київський національний університет культури і мистецтв, автор – Олена Корчинська).
Пізнавальна програма:
  • I місце: «Гешвенд» (Київський національний університет культури і мистецтв, режисер – Андрій Остріковський);
  • II місце: «Ти - молодий» (Полтавська обласна державна телерадіокомпанія «Лтава», автор та ведуча – Катерина Шаповал);
  • III місце: «Козацькими стежками» (Волинська обласна державна телерадіокомпанія, автор – Віталіна Лучко, редактор – Ніна Долінчук, оператор – Валентин Клімович, режисер – Тетяна Гаврилова, режисер монтажу – Микола Кушнірук);
  • III місце: «До речі, про речі» (Донецька обласна державна телерадіокомпанія, автори – Ганна Федоніна, Марина Цапліна, Євген Отраднов, Юрій Ємелін, Андрій Соболєв).
Музичний відеокліп:
  • I місце: «ARTiCooL» (Комунальне підприємство Телерадіокомпанія «Рудана» м. Кривий Ріг, ведучий – Олексій Лідовський; оператори – Руслан Басиров, Олександр Бондаренко, режисер монтажу – Олександра Рубан);
  • II місце: «Шевченківська мрія: Україна для дітей» (Телевізійний центр «Кадрики» м. Львів, режисер – Ірина Климович; сценарист – Леся Голяк; оператори – Тарас Галишко, Володимир Барчук; режисери монтажу – Мар’ян Валько, Ірина Вакалюк);
  • III місце: «Ваш абонент» (Київський національний університет культури і мистецтв, режисер – Кирило Запорожець);
  • III місце: «Транскрипція» (Інститут телебачення, кіно і театру Київського міжнародного університету, кафедра кіно-, телемистецтва, автор – Анастасія Чепурна).
Програмний продукт:
  • I місце: «Голодні» (Інститут телебачення, кіно і театру Київського міжнародного університету, кафедра кіно-, телемистецтва, автор – Катерина Печоріна);
  • II місце: «Слова» та «Дерево жизни» (Луганська державна академія культури і мистецтв, автори ідеї – Валерія Рубец, Юрій Маслов);
  • III місце: «20 років у професії» (Комунальне підприємствоТелерадіокомпанія «Рудана» м. Кривий Ріг, режисери – Анна Хотиненко, Олександра Рубан, Олексій Лідовський; оператори – В’ячеслав Мезлікін, Олександра Рубан, Руслан Басиров; дизайн – Дмитро Поліщук).
Анімаційні відеороботи:
  • I місце: «Земная жизнь Иисуса Христа», «Голубь» (Студія «Первый луч» Україна / Мексика, керівник – Дар’я Пушанкіна);
  • II місце: за пошук екранної анімаційної виразності у своїх роботах (Театр-студія пісочної анімації «Art-you» м. Харків);
  • III місце: за плідну діяльність у галузі підготовки творчих кадрів анімації (Школа телебачення «Прайм-медиа» м. Київ);
  • III місце: «Любов і гуси» (Інститут телебачення, кіно і театру Київського міжнародного університету, кафедра кіно-, телемистецтва, режисер – Юлія Потопаєва).
Пізнавальні програми для дітей і молоді:
  • I місце: «Кіндерунія» (Комунальне підприємство Телерадіокомпанія «Рудана» м. Кривий Ріг, автор – Анна Паукова; ведучі – Даша Волкова, Роберт Дубсон, Софія Лисицина, Софія Удод; оператор – Андрій Абрамов; режисер монтажу – Анна Хотиненко);
  • II місце: «Захист прав споживачів» (Студія авторських програм «Маяк» м. Дніпропетровськ, автор сценарію і режисер-постановник – Еліна Бабешко);
  • III місце: «Територія дитинства» (Донецька обласна державна телерадіокомпанія, автор і ведуча – Ілона Розенбаум; режисер – Ольга Кушнірова; оператори – Олександр Детиненко, Андрій Долгий, В’ячеслав Вендичанський, Дмитро Стребульов; режисер монтажу – Данило Друзь);
  • III місце: «Студень» (Луганська державна академія культури і мистецтв, ведуча – Дар’я Жаб; автори сюжетів – Тетяна Чесалова, Альона Адаменко, Дар’я Панченко, Ганна Канєвська, Олександра Касім, Світлана Рубан, Аліна Полякова, Катерина Тиріна; оператор – Олександр Оніщенко, Олександр Шапіро; режисер монтажу – Анжеліка Айдемірова);
  • III місце: «Точка отрыва» (автор і ведуча – Ганна Каневська; оператор – Сергій Степаненко; режисер монтажу – Ганна Каневська).
Студентська відеоробота:
  • I місце: «Smile:)» (Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, автор – Лі Романов, режисер – Лі Романов, виконавець: Петро (Елвіс) – Антон Сатановський);
  • II місце: «The end» (Київський національний університет культури і мистецтв, режисер – Максим Якобчук; оператор – Віталій Бредік; звукорежисер – Олександр Тимощенко; композитор – Андрій Дезера; виконавці: «Вона» - Ярослава Корнійчук, «Він» - Андрій Дезера).
Постановча відеоробота:
  • I місце: «Путешествие к железным птицам» (режисер – Марина Гришай, сценарій – Марина Гришай, композитор – Олександр Щиголь, виконавці – Христина Овчарова, Даниїл Осипчук);
  • I місце: «Позвонки» (за зображальну майстерність) (режисер – Марина Гришай, автори сценарію – Марина Гришай; оператор – Максим Заїка; композитор – Олександр Шаблін);
  • II місце: «Страх» (Інститут телебачення, кіно і театру Київського міжнародного університету, кафедра кіно-, телемистецтва, автор – Сабіна Білялова);
  • II місце: «Відлуння» (Інститут телебачення, кіно і театру Київського міжнародного університету, кафедра кіно-, телемистецтва, автор – Олена Маринич);
  • III місце: «Я люблю тебя» (Школа телебачення «Прайм-медиа», автори – Тарас Голубков, Кирило Філіпов).
Приз імені Андрія Бенкендорфа за кращу режисуру:
  • «Путешествие к железным птицам» (режисер – Марина Гришай; сценарій – Марина Гришай; композитор – Олександр Щиголь; виконавці – Христина Овчарова, Даниїл Осипчук).

ЖУРІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНА РАДА ФЕСТИВАЛЮ БАЖАЄ ПРИЗЕРАМ ТВОРЧИХ УСПІХІВ, НАТХНЕННЯ, НОВИХ ПЕРЕМОГ!

КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ