Майстер-клас журналіста Григорія Жигалова

«Хтось мусить побачити на власні очі, що відбувається в світі.
Не можна отримати інформацію, не побувавши на місці,
де стріляють в людей і стріляють у вас»
Мері Колвін, військовий кореспондент The Sunday Times

Журналістам, які висвітлюють події в «гарячих» точках, в зонах військових конфліктів та масових заворушень, нині працювати небезпечно як ніколи. Потрібні неабияка витримка та розуміння власної відповідальності, а особливо ретельна підготовка до відрядження.

Саме роботі журналіста в небезпечних регіонах був присвячений майстер-клас кореспондента телеканалу «1+1» Григорія Жигалова, який він провів для студентів Інституту журналістики КиМУ 4 жовтня 2013 року. Організатори зустрічі – Інститут журналістики КиМУ (директор – професор Зикун Н.І.); проректор з навчально-виховної роботи КиМУ, професор Данченко Т.В.

Журналіст-міжнародник за освітою, Григорій на власному досвіді переконався наскільки складною і в той же час цікавою є його робота, адже як правило він висвітлює події на міжнародній арені та в зонах військових конфліктів, зокрема в Тунісі, Єгипті, Лівії.

Недарма студенти занотовували чи не кожне слово гостя, досвідчений кореспондент мав чим поділитись з майбутніми колегами. Важливі поради, перевірені на власному досвіді, стануть в нагоді не лише тим, хто планує працювати в зонах конфліктів, а й кожному журналісту незалежно від країни перебування.

«Світ настільки мінливий, що ситуація може змінитись миттєво. Тим більше не можна їхати в нестабільний регіон непідготовленим. По-перше, реально оцінюйте власні сили. По-друге, дізнайтесь якомога більше інформації та постійно залишайтесь на зв’язку. Від цього залежить ваша безпека», - підкреслив Григорій. За його словами, жоден, навіть найбільш ексклюзивний сюжет не вартий того, щоб жертвувати заради нього своїм здоров’ям чи життям.

Окремо гість зупинився на новому проекті каналу «1+1» «The next big thing», запросивши всіх, хто має ідеї креативних проектів, які б могли об’єднати телебачення та Інтернет, до участі.

Шквал запитань від студентів наприкінці зустрічі ще раз довів, що подібні майстер-класи для майбутніх журналістів не втрачають своєї актуальності. Григорій Жигалов пообіцяв ще раз завітати до університету, тому що однієї години виявилось дуже мало для обговорення ще цілої низки важливих аспектів журналістської роботи.

КиМУ КиМУ