Зустріч з американською журналісткою Мімі Чакаровою

15 квітня 2013 року відбулася зустріч студентів Київського міжнародного університету з відомою американською журналісткою Мімі Чакаровою, презентація її документального фільму «Ціна сексу», який став результатом майже 10 років її власного журналістського розслідування щодо торгівлі жінками та примусової проституції в країнах світу.

Тема насильства дуже гостро постає в сучасному суспільстві. Соціальні негаразди, економічні кризи, низький рівень доходів, а також прагнення до кращого життя і довірливість штовхають людей на крайні кроки, негативні наслідки яких руйнують усе їхнє життя. Найчастіше жертвами шахраїв стають молоді жінки і дівчата, яких продають у сексуальне рабство.

На важливості й актуальності піднятої теми наголосили організатори зустрічі: професор Зикун Н.І. – директор Інституту журналістики КиМУ та професор Іванов В.Ф. – завідувач кафедри реклами і зв’язків з громадськістю КНУ ім. Т. Шевченка, президент Академії української преси.

Пані Чакарова ціною тривалих і тяжких зусиль, подекуди навіть включення до прихованих груп із середовища торгівців живим товаром і нелегальної секс-індустрії, вдалося зібрати та зафіксувати на плівку шокуючі кадри, а потім напрацьований матеріал знайшов своє втілення у фільмі «Ціна сексу». Її розслідування проводилось у різних країнах Європи й Арабського регіону. Пані Мімі постійно ризикувала власним життям, навіть заради однієї фотографії, займалася пошуком тих жінок, яким пощастило вирватись із міцних кліщів жахливої машини і які знайшли в собі сили розповісти про власні страждання задля попередження інших.

Документальний фільм «Ціна сексу» демонструвався в багатьох країнах світу і скрізь викликав великий резонанс у суспільстві. У 2011-2012 роках фільм приніс Мімі Чакаровій заслужені нагороди:

• премія Нестора Альмендроса за мужність у кіномистецтві на Фестивалі фільмів з прав людини в Нью-Йорку;
  • премія Деніела Перла за видатну діяльність у сфері міжнародних журналістських розслідувань;
  • премія Дарт за майстерність у журналістському висвітленні травматичних подій (Coverage of Trauma).

Серед інших нагород варто відмітити номінацію на премію Еммі в категорії новин і документалістики.

У студентів виникло багато запитань щодо особливостей підготовки на певному етапі роботи, чи допомагали уряди країн у її журналістських розслідуваннях, з якими проблемами довелося зіштовхнутися під час монтажу фільму, коли весь матеріал був відзнятий. Також студентів цікавила думка пані Мімі про легалізацію проституції, про причини від’їзду дівчат за кордон і чи є різниця у свободі слова в різних країнах.

Питання ставились англійською мовою і пані Чакарова відмітила високий рівень володіння нею студентами Київського міжнародного університету.

Наприкінці зустрічі професор Зикун Н.І. подякувала гості за візит, висловила захоплення її високопрофесійною роботою, стійкістю, глибокими моральними переконаннями. Від імені президента КиМУ професора Хачатуряна Х.В. Наталія Іванівна вручила Мімі Чакаровій подяку на знак шани до результату її величезної і надзвичайно важливої роботи.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ