Майстер-клас режисера Сергія Марченка

Традиційною формою роботи в Інституті телебачення, кіно і театру КиМУ вже не перший рік є майстер-класи та зустрічі з режисерами, операторами, журналістами, які діляться практичним досвідом роботи у своїх сферах.

27 вересня 2013 року майстер-клас українського режисера, сценариста, кінопедагога Сергія Марченка зібрав в одній аудиторії студентів I та II курсів спеціальностей «Кіно-, телемистецтво» та «Журналістика», які, як ніхто інший, потребують порад професіоналів-практиків.
Організатор – заступник директора Інституту, проф. Безручко О.В.

Майстер-клас розпочався з короткої розповіді гостя про власний шлях в кінематографі: від фізика до режисера, про перші спроби в науково-популярному кіно та палке бажання знімати.

«Я починав з німих етюдів. Для режисерів-початківців це чудова нагода відшліфувати власну майстерність, адже знімати німе кіно не так легко, як може здатися», - поділився порадою режисер, який вже більше 20 років працює також як сценарист та кінопедагог.

Розповідаючи про особливості створення науково-популярного фільму, Сергій Миколайович зауважив, що цей жанр залишає широке поле для творчості, а також продемонстрував уривки власного фільму «Відгомін забутого неба» (1998 р.) У ході дискусії обговорили також і проблемні сторони жанру, такі як недостатнє фінансування та комерціалізація телебачення, на яке дуже важко пробитися з подібним кіно.

Насамкінець гість висловив сподівання, що ця зустріч не остання і пообіцяв наступного разу показати фільм «Вірський. Дух України» (1998 р.), присвячений ансамблю танцю України ім. Павла Вірського.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ