Лекція другого секретаря посольства Республіки Литва в Україні пані Юратє Усявічюте

Відповідно до Програми розвитку міжнародних зв’язків 12 березня 2013 року в Київському міжнародному університеті відбулася лекція другого секретаря, віце-консула посольства Республіки Литва в Україні пані Юратє Усявічюте для студентів та викладачів Інституту міжнародних відносин.

Тема лекції: «Відносини України та Литви, перспективи вступу України до ЄС». Робоча мова лекції та дискусій – англійська.

У зустрічі взяли участь студенти спеціальностей міжнародні відносини, журналістика, політологія, керівництво Університету на чолі з президентом КиМУ, професором Хачатуряном Х.В.

У своєму виступі пані Юратє зупинилась на головних напрямках розвитку відносин між Україною та Литвою, зокрема – у сфері культури та освіти, а детальніше – на інтеграційних питаннях України: «В Україні є дуже високі очікування від ЄС, і ці очікування можуть бути перебільшеними. Митний союз чи ЄС? Це неможливо зробити одночасно. Громадяни України хочуть бути і там, і там. Але це неможливо, тому запитання потрібно ставити так: у якому інтеграційному напрямку має рухатись Україна? Вступ до ЄС залишається пріоритетним і в цьому питанні Україна завжди матиме підтримку з боку Литви».

Студенти отримали відповіді на запитання, які їх цікавили:

• чи буде Литва підтримувати прагнення України стати членом європейської сім'ї?;
  • які, з досвіду Литви, негативні сторони євроінтеграції (якщо вони були) і що важливо врахувати Україні, серед них: небезпека втягнення України в конфлікт цивілізацій між Заходом і мусульманським світом, можливе переміщення до України шкідливих виробництв, використання України як сировинного придатку, використання України як джерела дешевої робочої сили, поглиблення демографічного спаду, незаконна міграція та відплив кадрів?;
  • які позитивні аспекти євроінтеграції, серед них: Європейська колективна безпека, формування середнього класу, реформування освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, ефективний захист прав людини в інституціях ЄС? та інші.

На закінчення пані Юратє Усявічюте відповіла на запитання журналістів газети «PostScriptum +» і телепрограм «Студентський квиток» і «Свіжий погляд».

КиМУ КиМУКиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ