Психологічна гра «Life Manager»

«На жаль, ми нічого не можемо зробити з тривалістю життя, але ми можемо прикласти максимум зусиль і зробити щось із якістю, глибиною і шириною життя», - стверджували давні мудреці.

Для того, щоб підвищити власну ефективність, навчитися планувати час, сформувати звичку обліку власних фінансів, зрозуміти як відновити життєвий баланс, поєднуючи сім’ю, кар’єру, дозвілля та інші важливі життєві сфери, студенти IV курсу спеціальності «Психологія» під керівництвом викладача кафедри психології та соціології КиМУ Ковальової-Смолієвської Л.В. 23 листопада 2013 року провели психологічну гру «Life Manager».

Гра ґрунтується на двох життєво важливих принципах:

• Кожен з учасників на початку гри малює власне реальне «Колесо життєвого балансу», що складається з 8 взаємозалежних сфер життя – здоров'я, сім'я, кар'єра, фінанси, особистісне зростання, духовний розвиток, дозвілля, повсякденні справи. Усі ці сфери однаково важливі і потрібні нам. Однак за формою воно не схоже на колесо тому, що всі 8 сфер перебувають на різних рівнях розвитку. Виходячи з цього, основним завданням гри було – «підкачати» ті сфери, які відстають, адже тільки наповненість у кожній сфері дозволяє відчувати гармонію, справжню радість життя.
  • Матриця Ейзенхауера, розроблена американським президентом Дуайтом Ейзенхауером, – ще один популярний метод розстановки пріоритетів. Усі справи розбиваються на 4 групи залежно від терміну виконання і важливості: важливі, термінові; важливі, нетермінові; неважливі, термінові; неважливі, нетермінові.

Упродовж 5 годин гравці «проживали» 3 тижні, досягаючи поставлених цілей, формуючи відповідні навички, які необхідні в реальному житті. Гра проходила в комфортній цікавій атмосфері.

За словами організатора гри, Лілії Всеволодівни, такі ігри дають можливість студентам побачити себе зі сторони, більше пізнати самих себе, навчитися розставляти пріоритети, брати відповідальність за прийняте рішення, цінувати власний час. На кінцевому етапі гри у кожного з'явився чіткий план власного життєвого проекту, визначився ряд завдань, над якими потрібно працювати.

КиМУ КиМУ КиМУ