Круглий стіл «Телевізійна журналістика: стагнація чи фахова революція?»

Висвітлення проблем як українського, так і міжнародного інформаційного простору, особливості розвитку інформаційного суспільства та вплив мас-медіа на світогляд сучасного індивіда – ось неповний перелік питань, які обговорювалися під час роботи Міжнародного круглого столу «Телевізійна журналістика: стагнація чи фахова революція?», проведеного Інститутом журналістики КиМУ (директор – проф. Зикун Н.І.; завідувач кафедри соціальних комунікацій – проф. Холод О.М. ) 4 березня 2013 року.

У роботі круглого столу взяли участь не тільки студенти та науковці Київського міжнародного університету, а й доктор соціології Силезької політехніки (м. Забже, Польща), почесний професор КиМУ Синовець О.

У доповідях учасників пленарного засідання круглого столу знайшли відображення такі аспекти розвитку сучасної журналістики:

• динаміка жанрів телевізійної журналістики як відповідь на суспільні зміни (Гриньова М.);
  • провідні чинники розвитку інформаційного суспільства: теоретичне підґрунтя (Тарасова Д.);
  • специфіка висвітлення політичного рейдерства в Україні (Ходорчук О.);
  • оригінальний світогляд індивіда сучасності як результат впливу мас-медіа (Тітова О.).

Робота в секціях для 125 студентів старших курсів бакалаврату і магістратури спеціальності «Журналістика» стала своєрідним шансом проявити себе як молодих науковців, виявити навички публічного виступу та підготуватися до захисту бакалаврських і магістерських робіт. Так, з повідомленнями про методику й результати власних наукових досліджень виступили:

• Остроушко Анастасія — «Особливості телевізійних новин як засобу впливу на масову свідомість»;
  • Ковальчук Віта — «Колумністика в сучасній журналістиці: українські реалії»;
  • Піленко Богдан — «Спортивний телеканал: комплексна характеристика (на прикладі телеканалу «Футбол»)»;
  • Булавка Анна — «Невербальна комунікація політиків та її вплив на аудиторію»;
  • Велущак Максим — «Свобода та ідентичність у соціальних мережах (феноменологічний аналіз)»;
  • Гусєва Дар’я — «Роль знань психології в роботі журналіста»;
  • Зощук Дар’я — «Вплив ЗМІ на споживачів у східних країнах світу»;
  • Ільєнко Тетяна — «Громадська журналістика в сучасному інформаційному просторі України: проблеми й тенденції»;
  • Калітовська Карина — «Маніпулювання свідомістю засобами друкованих мас-медіа»;
  • Хачатрян Крістіне — «Ведучий на сучасному телебаченні: особливості побудови іміджу»;
  • Єфименко Олександра — «Історія виникнення 25-го кадру та приклади його використання».

Загалом, за словами автора проекту проф. Холода О.М., учасники круглого столу дійшли висновку, що однозначно говорити про стагнацію українського телебачення не можна. Навпаки, тележурналістика нині переживає революційний прорив у розвитку телевізійних жанрів, зокрема – у сфері розважального телебачення.

Тож, сподіваємось, що проведення подібних заходів сприятиме поліпшенню розуміння сучасних інформаціних процесів на українському медіа-просторі не лише серед студентів КиМУ, а й усієї України.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ