Міжнародний круглий стіл «Україна проти расизму»

26 березня 2013 року в Київському міжнародному університеті відбувся круглий стіл, організований Інститутом міжнародних відносин (директор – проф. Тіменко І.В.) та Центром інформації та міжнародних зв’язків КиМУ (керівник – Чучковська О.М.) спільно з ГО «Африканська Рада в Україні» (президент – пан Мохамед Сісей), який був приурочений до Європейського і Всеукраїнського тижнів дій проти расизму. Метою цих заходів є привернення уваги молоді до проблем расизму як на національному, так і світовому рівнях.

У роботі круглого столу взяли участь президент Київського міжнародного університету професор Хачатурян Х.В., президент ГО «Африканська Рада в Україні» пан М. Сісей, професор-соціолог Силезького політехнічного університету (Польща) Олександра Синовець, члени Африканської Ради в Україні – представники країн Нігерії, Судану, Сьєрра-Леоне, студенти, викладачі КиМУ.

Модератор круглого столу – Самойлов О.Ф. – викладач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики КиМУ. Робочими мовами круглого столу були українська, англійська, російська.

У своїх виступах проф. Хачатурян Х.В. та пан М. Сісей звернули увагу присутніх на тенденції поширення расизму й ксенофобії, прояви нетолерантності в сучасному українському суспільстві. «…Расизм нельзя игнорировать, с ним нельзя примириться. Мы должны осознавать нашу собственную роль, наши возможности в этом современном мире: хотим мы создавать среду комфортную для каждого члена общества или же продолжать поддерживать атмосферу недоверия и изоляции. Роль молодежи в этом деле огромна...»

Велике враження на учасників круглого столу справив перегляд (15 хв.) фільму «Расизм: молчание об этом – преступление», який був присвячений діяльності скінхедів – молодіжної субкультури ненависті в Україні. Слід зазначити, що не всі скінхеди є расистами, але в багатьох випадках расистські та шовіністичні настрої цих угруповувань перейшли нині у форму відвертого нацизму, яка супроводжується нападами на імігрантів, іноді навіть смертельних.

Проф. Олександра Синовець (Польща) зазначила, що «проблема расизму в Польщі теж актуальна і вимагає прийняття органами законодавчої влади правових актів щодо посилення кримінальної відповідальності за злочини, пов'язані з расовою дискримінацією. Ця проблема нині вимагає рішень і на міжнародному рівні...»

Тема круглого столу викликала значний інтерес у студентів КиМУ. Доповіді та виступи учасників супроводжувалися жвавою дискусією, під час якої студенти отримали відповіді на запитання, які їх цікавили, зокрема: Що змінилось у понятті расизму в XXI столітті порівняно з XX століттям?; Якби Папу Римського обрали з кола темношкірих, чи могло б це змінити ставлення до темношкірих у цілому у світі?; Чи достатньо ефективною є інтенсифікація культурного діалогу для протидії расизму та ксенофобії і які заходи є найефективнішими для подолання цієї проблеми?; Кажуть, що після обрання президентом Барака Обами в Америці з’явилася проблема «білого расизму». Що ви про це можете сказати?; «Великі» колись казали, якщо щось відбувається, то це комусь потрібно. Як ви вважаєте, кому в сучасному світі потрібен расизм? та інші.

Після закінчення круглого столу відбулася прес-конференція для ЗМІ: 5-го Телеканалу, газети «PostScriptum +» і студентських програм «Свіжий погляд», «Студентський квиток».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ