Круглий стіл, присвячений пам'яті українського режисера Денисенка В.Т.

13 листопада 2013 року пройшов круглий стіл, присвячений пам’яті видатного вітчизняного кінорежисера, сценариста Денисенка В.Т. (1930–1984 рр.., автор фільмів «Сон», «Совість», «На Київському напрямку», «Осяяння», «Високий перевал»), організований Інститутом телебачення, кіно і театру КиМУ (директор – професор Ільїна Н.О., заступник директора – професор Безручко О.В.).

Вшанувати пам’ять Володимира Терентійовича прийшли люди, які особисто знали, працювали з ним, або обізнані з його творчістю. Серед них його сестра, к.м.н. Денисенко Г.Т.; професор Зикун Н.І. – директор Інституту журналістики; Олійник М.Д. – професор кафедри кіно-, телемистецтва; Полешко С.М. – професор кафедри кіно-, телемистецтва КиМУ. Також були присутні редактор газети-тижневика «Культура і життя» Л. Чечель і студенти ІІ курсу спеціальностей кіно-, телемистецтво та театральне мистецтво.

Олійник М.Д. у своєму виступі пригадав студентські роки та всі перипетії зйомки, особисту участь у культовому фільмі Володимира Терентійовича «Совість»; Полешко С.М. розкрив глибину його мислення та наукову далекоглядність під час роботи над сценарієм і зйомкою фільму «Осяяння».

Про ерудованість, глибокий патріотизм, талант видатного митця студенти дізналися від Денисенко Г.Т., яка, крім розповіді, презентувала власну книжку мемуарів «Чуєш, брате мій», і яка містить також спогади учнів і колег брата, багато фотографій із сімейного архіву. Галина Терентіївна з жалем наголосила на тому, що в держави немає коштів на реставрацію фільмів, передусім тих, у яких яскраво представлена національна самобутність українців та реальна картина подій («Сон», «На Київському напрямі»).

Сини Володимира Терентійовича також вшановують пам’ять батька – у січні планується проведення прем’єрного показу в Будинку кіно документального фільму про життя і творчість Денисенка В.Т.

Підводячи підсумки круглого столу, Безручко О.В. зазначив, що ознайомлення із справжніми шедеврами вітчизняного кінематографа, а також спілкування з учнями досвідчених великих майстрів, які вже напрацювали і власний досвід, дає змогу глибоко перейнятись ідеєю національної самобутності, свідомо і цілеспрямовано працювати над власною майстерністю, щоб у недалекому майбутньому гідно представляти Україну на кінофестивалях різного рівня.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ