Круглий стіл «Розвиток і особливості науково-дослідницької діяльності учнівської молоді»

Науково-дослідна робота українських старшокласників у секціях МАН, співпраця з зарубіжними структурами в галузі освіти, зокрема Посольством Республіки Індонезія в Україні, ефективність набутих методів, навичок дослідницької роботи стали предметом обговорення учасниками круглого столу, який відбувся в Київському міжнародному університеті 18 вересня 2013 року (спільний проект Київського обласного відділення МАН України, Посольства Індонезії в Україні та Київського міжнародного університету), на тему: «Розвиток і особливості науково-дослідницької діяльності учнівської молоді».

Модератор круглого столу – Жеребчук С.В. – методист Київського обласного відділення МАН України, к.ф.н. Учасники – переможці й учасники МАН шкіл Київської області, міст Біла Церква, Бориспіль, Переяслав-Хмельницький, Фастів, Тетіїв, Володарка, Узин, а також Ліцею КиМУ (м. Київ). Робочі мови – українська, російська, англійська. З вітальним словом і побажаннями подальшого розвитку творчої і пізнавальної діяльності, успіхів і перемог на науковій ниві до учасників круглого столу звернулася проректор з навчально-виховної роботи КиМУ, професор Данченко Т.В.

Під час обговорення (всього виступили 21 учасник круглого столу) розглядалися методи досліджень, відбору й аналізу інформації, стимуляції до вибору тем досліджень, зокрема:

«Ефективність очищення води за допомогою електроактивації» (Гайдай Дар’я, Фастівський ліцей-інтернат); «Створення чату Тетіївського навчально-виховного комплексу» (Дячук Роман, Тетіївський природничо-математичний ліцей); «Розвиток біоенергетики у Згурівському районі» (Прянікова Влада, Згурівська ЗОШ); «Геологічні ресурси для розвитку будівельного комплексу» (Костьович Анна, Білоцерківська СШ №18); «Шевченкіана Михайла Гаврилка» (Ніколенко Ольга, Володарська СШ №1); «Хімія минулого та майбутнього: молочна кислота та полілактиди» (Мороз Микола, Великоолександрівська ЗОШ, Бориспільського району); «Авторская языковая игра в творчестве Бориса Заходера, Ренаты Мухи и Михаила Яснова» (Болтава Олександра, Навчально-виховний комплекс «Мицва-613», м. Біла Церква); об’єктом досліджень стали криниці, як у реальному житті, так і на літературній ниві (Король Анна,Узинська СШ №1), астероїдна безпека для життя на планеті Земля (Огієвич Роман, Переяслав-Хмельницька гімназія). Промовці ділилися власними враженнями від того, що позитивного дає участь у МАН для їх становлення та реалізації власних мрій (Бурчак Марія – англійська мова, СШ №5 м. Бориспіль; Альшина Євгенія та Деревинська Тетяна – Ліцей КиМУ) та ін.

Приємно, що співробітництво в галузі освіти між країнами відбувається не лише на базі університетського обміну, а й на базі наукових установ (МАН) учнівської молоді. Так, у квітні 2013 року шість українських школярів захищали свої роботи на Міжнародній конференції в Індонезії, команда повернулася зі срібною та двома бронзовими медалями.

Тож бажаємо молодим науковцям творчих успіхів, реалізації власних мрій, а Київський міжнародний університет і надалі сприятиме наданню консультативної, науково-методичної допомоги.

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ