Майстер-клас режисера Вадима Кастеллі

Досвід та знання провідних кіно-, телемитців сучасності безперечно стає в нагоді студентам Інститутів телебачення, кіно і театру (дир. – проф. Ільїна Н.О.) та журналістики (дир. – проф. Зикун Н.І.) КиМУ на регулярних майстер-класах та зустрічах з режисерами, операторами, журналістами, які діляться практичним досвідом роботи у своїх сферах.

21 березня 2013 року майстер-клас українського режисера Вадима Кастеллі зібрав в одній аудиторії студентів спеціальностей «Кіно-, телемистецтво» та «Журналістика», для яких практичний аспект професії надзвичайно важливий.

Перекладач за освітою, на початку 1990-х Вадим Гелійович вирішив знімати кіно і відтоді, як зазначає сам режисер, «…робота перекладача допомагає мені заробляти гроші, які я потім витрачаю на власні творчі проекти…».

Автор близько 20 проектів, пан Вадим поділився зі студентами особливостями соціальної документалістики, продемонстрував найдраматичніші кадри документального фільму «Театр наркоманів». За словами режисера, у документальному кіно ніколи наперед не відомо, яким буде фінал стрічки, адже, на відміну від художнього кінематографа, тут сценарій пише саме життя, а сюжет формують драматичні долі реальних людей.

Одним з таких проектів стала серія документальних фільмів «Насамперед ми люди» (медіа-центр «Розмай», 2011 р.) про життя людей з обмеженими фізичними можливостями в США та Україні, яка з’явилася завдяки перемозі в конкурсі медіа-проектів Державного департаменту США.

Насамкінець Вадим Гелійович побажав студентам не боятися власних ідей і боротися за їх втілення, адже він на власному прикладі переконався, що все можливо.

КиМУ КиМУ КиМУ