19 квітня 2013 р. в Київському міжнародному університеті відбувся Міжнародний форум «Україна – німецькомовні країни: партнерство та співробітництво в Європі». Організатор – кафедра германської філології Інституту лінгвістики КиМУ (завідувач кафедри – проф. Мизин Т.О., координатор – доцент Борисенко Ю.А.).
Робоча мова форуму – німецька.

У роботі форуму взяли участь представники посольств і представництв німецькомовних країн, акредитованих в Україні, громадських та освітніх організацій: Йоганес Айгнер, голова місії Посольства Республіки Австрія в Україні; Дірк Лехельт, керівник відділу культури та освіти Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні; Йоганн Аманн, керівник освітнього проекту «Міжкультурна народна школа в Києві»; Флоріан Кюхлер, керівник інформаційного центру DAAD у Києві; Софія Сакач, співробітник інформаційного центру DAAD у Києві; Клаус ван дер Гріп, колишній пастор із Голландії; Олександр Чумі, практикант швейцарського посольства в Україні; Кароліна Денисенко, генеральний директор німецького економічного клубу в Україні, а також студенти та викладачі Інституту лінгвістики КиМУ, НТУУ «КПІ» та спеціалізованих шкіл м. Києва (Німецька школа в м. Києві, СШ № 14 м. Києва).

Тематика виступів охоплювала різні аспекти відносин, співпраці України і німецькомовних країн Європи, включаючи науково-технічну й інноваційну співпрацю, зміцнення політичних та економічних свобод. Зокрема, були проаналізовані перші кроки діалогу та співпраці України з німецькомовними країнами Європи, культурно-політичного аспекту австрійсько-українських відносин, українсько-німецької співпраці в галузі освіти, співробітництво між Швейцарією та Україною, 15 років діяльності DAAD у Києві, діалогу культур як феномену норм і цінностей європейського простору, сучасної політики охорони навколишнього середовища заради майбутнього та ін.

З огляду на постійний інтерес до вивчення німецької мови та багаторічний досвід підготовки перекладачів і філологів у Київському міжнародному університеті, проведення подібних форумів сприятиме поглибленню зв’язків Університету з представництвами та культурно-освітніми установами німецькомовних країн, удосконаленню існуючих форм роботи та впровадженню нових.

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ