Дискусійний клуб лідерів учнівського самоврядування м. Києва в КиМУ

Розбудова правової держави неможлива без дотримання закону її громадянами. Найбільшу тривогу викликають правопорушення, які скоюють неповнолітні особи. Високий рівень рецидивної дитячої злочинності ставить під загрозу ефективність офіційної системи правосуддя, що застосовує каральний підхід до правопорушника й змушує фахівців шукати альтернативні засоби реагування на протиправну поведінку. Обговоренню питань правосуддя і було присвячене засідання дискусійного клубу лідерів учнівського самоврядування «Закон і ми», яке пройшло  в Центрі міжнародного права КиМУ, обладнаного на зразок залів судових засідань Європи й Америки, 21 березня 2013 року.
Організатори: Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА, Київська міська рада старшокласників, Київський міжнародний університет, Управління освіти Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, районна асоціація "Старшокласник" та служба медіації «Прийди та виріши!» Святошинського р-ну м. Києва.

На засіданні були присутні:
  • Сергєєв О.М. – головний спеціаліст Департаменту освіти і науки, молоді та спорту;
  • Майборода А.Л. – член міжнародної правозахисної організації «Континент»;
  • Романенко І.О. – начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Святошинської районної державної адміністрації;
  • Чорний Д.В. – головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної державної адміністрації;
  • Лахтунова О.С. – головний спеціаліст-юрист Служби у справах дітей Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації;
  • Куртенко О.Б. – начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей м. Києва;
  • Худякова Т.М. – представник служби медіації «Прийди і виріши»;
  • Подольчук Н.В. – головний спеціаліст центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Святошинського району;
  • Матузова С.І. – представник міжнародного руху «Молодь за права людини»;
  • Борис О.Д. – голова батьківського комітету закладів освіти Святошинського району;
  • Сенік Н.А. – методист Деснянського управління освіти;
  • Берлєєв Е.А. – методист Дніпровського управління освіти;
  • Шеремет Я.В. – головний спеціаліст Оболонського управління освіти;
  • лідери учнівського самоврядування всіх районів м. Києва.

Професор Некряч А.І. (проректор з питань розвитку КиМУ) та професор Рудаківська С.В. (проректор з довузівської підготовки) привітали учасників, коротко розповіли про переваги навчання в КиМУ, ознайомили із досягненнями студентів на міжнародних конкурсах ім. Ф. Джесопа, Б. Телдерса, у яких студентські команди Київського міжнародного університету представляли Україну та свою Альма Матер (2008 р. – Гаага, Нідерланди; 2009 р.– Вашингтон, США; 2011 р. – Москва, Росія). Світлана Вікторівна запросила присутніх учнів взяти участь в Олімпіаді, Пробному творчому конкурсі (знижки в оплаті за навчання до 50%), а представників установ і організацій – до співпраці.

Худякова Т.М. зазначила, що з метою профілактики злочинності з липня 2012 року був упроваджений проект «Сприяння поширенню практики застосування медіації у випадках вчинення правопорушень дітьми», що нині реалізовується у Святошинському районі міста Києва за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації, Духовно-просвітницького центру храму Св. Спиридона Триміфунтського УПЦ, Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Святошинського району м. Києва, БО «Український Центр Порозуміння». Проект покликаний підтримати у громаді Святошино програму відновного правосуддя – медіації в кримінальних і сімейних справах.

Під час дискусії старшокласники ознайомились із судовою і правоохоронною системою України, із роботою спеціальних установ, органів державної влади та служб у справах дітей. Також вони мали нагоду почути думку експертів, з’ясувати поняття «медіація» та «відноване правосуддя» і переконатись у доцільності впровадження проекту, який стоїть на сторожі інтересів родин, які потрапили у складні життєві обставини, і дітей, які опинились у конфлікті із законом. Адже йдеться не лише про стосунки між потерпілими і правопорушниками й усунення завданої злочином шкоди, але й про усунення причин, що призвели до злочину. Це потребує активної та відповідальної взаємодії органів кримінальної сфери, місцевого самоврядування і громадськості.

Для учасників засідання студенти ІІІ курсу спеціальності «Міжнародне право» Київського міжнародного університету під керівництвом професора Данченко Т.В. продемонстрували частину судового засідання англійською мовою, представленого свого часу на конкурсі з міжнародного права ім. Б. Телдерса, що викликало жвавий інтерес.

Вищезазначений пілотний проект є надзвичайно важливим, цікавим і актуальним. Позитивний досвід його використання в майбутньому дасть змогу іншим районам м. Києва успішно реалізовувати його в запобіганні дитячих правопорушень і поліпшенню правової ситуації в цілому.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ