Святкування Міжнародного дня перекладача

Міжнародний день перекладача, заснований Міжнародною федерацією перекладачів 1991 року, щороку відзначається і в Інституті лінгвістики КиМУ, який готує не тільки філологів, а й перекладачів-референтів двох іноземних мов.

Тож, 30 вересня 2013 року саме студенти спеціальності «Переклад» зібрались на урочисте святкування свого професійного свята, до якого підготувались заздалегідь: студентки Інституту Макіян Шушанік та Безбородова Юлія виступили з вокальними номерами, Ламброзо Ксенія продемонструвала особливості самовираження мовою танцю, а студент I курсу Діалло Мамаду Башир мовою поезії. У невеличкому діалозі Ігнатенко Юлія та Шахаєва Анастасія показали комічність некоректного перекладу, чим ще раз довели, що жоден комп’ютер не замінить хорошого перекладача.

Важливість перекладу в сучасному світі відмітила і проректор з навчально-виховної роботи КиМУ, проф. Данченко Т.В., вітаючи студентів та викладачів зі святом. «Без якісного перекладу не відбудуться ні міжнародні переговори, ні освітньо-культурний обмін, ні науково-технічний прогрес. Тож бажаю Вам, майбутні фахівці, наснаги і терпіння для успішного засвоєння та вдосконалення професійних навичок», - побажала Тетяна Володимирівна.

Директор Інституту лінгвістики, доц. Лавриненко О.О. також привітав присутніх студентів і викладачів та вручив грамоти за активну участь в творчому житті Інституту студентам старших курсів спеціальності «Переклад»: Ігнатенко Юлії, Шахаєвій Анастасії, Макіян Шушанік, Безбородовій Юлії, Вереті Юлії, Байдалі Юлії, Скрипник Галині, Харченко Валентину, Сторожук Мірі.

Особливу відзнаку отримала Масик Ольга, студентка I курсу спеціальності «Переклад», яка перемогла в університетському конкурсі на кращий переклад віршованого твору.

Тож вітаємо всіх, хто пов’язаний з цією важливою професією!
Славних Вам звершень на ниві перекладу та сил для подальшого професійного вдосконалення!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ