IV Міжнародна науково-практична конференція «Аналітика міжнародних відносин»

Важливість геополітичного аналізу при прогнозуванні процесів на міжнародній арені, роль інформаційних технологій в міжнародних відносинах, тенденції розвитку економічних та політичних процесів у світі розглядались 18 квітня 2013 року під час роботи IV Міжнародної науково-практичної конференції «Аналітика міжнародних відносин», організованої кафедрами міжнародних відносин і зовнішньої політики (завідувач – проф. Зажигаєв Б.В.) та міжнародної інформації та інформатики (завідувач – доц. Рябоштан Є.В.) Інституту міжнародних відносин КиМУ, а також НДІ глобалізації та європейської інтеграції КиМУ (директор – доц. Чумаченко О.А.).

Відкриваючи пленарне засідання конференції, директор науково-дослідного інституту з економічних і гуманітарних проблем КиМУ, проф. Швайка М.А. зазначив, що складна ситуація та кризи й загострення на міжнародній арені, які регулярно виникають, обумовлюють постійний інтерес студентів-міжнародників і викладачів Університету до процесів у сучасній геополітиці.

За словами проф. Зажигаєва Б.В., уже традиційна конференція «Аналітика міжнародних відносин» значною мірою сприяє кращому розумінню студентами ситуації не лише на міжнародній арені, а й місця України на геополітичній карті світу.

Доповіді учасників пленарного засідання були присвячені здебільшого сучасним тенденціям і прогнозуванню в міжнародних відносинах:
проф. Зажигаєв Б.В. розкрив особливості кіпрської кризи як індикатора геополітичних змін: «…існує велика ймовірність того, що для Європейського Союзу банківська криза на Кіпрі не є цілковитою несподіванкою…»;
у доповіді професора кафедри міжнародної інформації та інформатики КиМУ Коломійця В.Ф. знайшли відображення ноополітичні технології в міжнародних відносинах: «…встановлення та розвиток ноополітичних технологій може сприяти розв’язанню конфліктів мирними засобами, а не військовими…»;
професор кафедри міжнародної інформації Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Гринкевич О.Й. висвітлив актуальні питання практичного складника теоретичного аналізу в міжнародних відносинах: «…в сучасному суспільстві світом володіє не той, хто має інформацію, а той, хто вміє її обробити та використати…»;
власними міркуваннями щодо становлення інформаційної ери на теренах Євразії поділився керівник науково-філософського Центру «Євро-Азія – III тисячоліття» Гречка М.Я.: «…інформаційна епоха настане тоді, коли суспільство навчиться працювати з інформаційною матерією…»;
українсько-китайським відносинам на сучасному етапі була присвячена доповідь завідувача кафедри міжнародних економічних відносин КиМУ доцента Рожкової Т.С.

Після закінчення пленарного засідання учасники конференції продовжили роботу в трьох секціях:

• Принципи розмежування теоретичного та практичного аналізу в теорії міжнародних відносин;
  • Інформаційно-аналітична діяльність у міжнародних відносинах;
  • Ноополітичні технології в міжнародних відносинах.

Конференція носила дискусійний характер, що в значній мірі пояснюється актуальністю піднятих тем. Результати досліджень понад 70 учасників конференції будуть опубліковані в збірнику наукових праць «Проблеми міжнародних відносин».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ