ХVІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Україна в євроінтеграційних процесах», яка відбулась у Київському  міжнародному університеті 16–17 лютого 2013р., зібрала науковців 10 вищих навчальних закладів України, 4 іноземних вишів (Чіказький університет, США; Міжнародний інститут менеджменту, Швейцарія; Силезька політехніка, м. Забже, Польща; Інститут соціології, м. Катовіце, Польща), а також науковців  Верховної Ради, Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Патріархії Київської і всієї Руси-України.

У своєму вітанні учасникам конференції президент КиМУ професор Хачатурян Х.В. відзначив, що Україна продемонструвала серйозність своїх євроінтеграційних прагнень, розпочавши впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки, зокрема, заходів із реформування політичної системи, «…отримання Україною повноцінного членства в провідних континентальних економічних і політичних організаціях являє собою найорганічнішу модель перетворення її на активного учасника життя світового співтовариства…».

Протоієрей Київського Патріархату, проректор Київської православної богословської академії, кандидат богословських наук Віталій Клос передав учасникам конференції благословення та вітання від Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та наголосив на тому, що «…в основі всієї політики ЄС лежить філософія, яка проголошує найвищою цінністю людську духовність і з огляду на це релігія може бути дійовим партнером демократичного суспільства».

У своїх виступах учасники конференції аналізували стан євроінтеграційних процесів, зокрема:

• «Асоціація з ЄС для України – це «дорожня карта» чи перезавантаження європейського вибору» (проф. Некряч А.І. – д.пол.н., проректор з питань розвитку КиМУ);
  • «Точка біфуркації у відносинах Україна-ЄС» (проф. Зажигаєв Б.В. – к.пол.н., завідувач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики КиМУ).

Причини світової економічної кризи були проаналізовані у виступі професора Швайки М.А., директора НДІ з гуманітарних і економічних проблем КиМУ: «Причина світової кризи – прогнилий капіталізм». Інтерес учасників пленарного засідання викликало обговорення зміни способів реагування на виникаючі конфлікти в сучасному глобалізованому світі та ролі медіації - «Медіація як соціальний елемент» (проф. Пилипенко О.І., к.п.н., директор Інституту психології та соціально-політичних наук КиМУ) та трактування трансформованої свідомості, зміни, які впливають на неї з боку соціальних процесів - «Основні принципи організації трансформованої свідомості» (проф. Холод О.М. - д. філ. н., завідувач кафедри соціальних комунікацій КиМУ).

Обговорення теми конференції трривало на 11 секціях, у яких взяли участь 180 науковців. Виступи учасників конференції опубліковані в 2 томах збірника наукових робіт КиМУ «Проблеми державного будівництва в Україні», випуск №21.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ