ХХІІ Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка

Не забудьте пом’янути,
Незлим, тихим словом.
Тарас Шевченко

З 13 по 17 травня 2013 року у стінах Київського міжнародного університету проходив ХХІІ Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка – відкритий для учасників з України та зарубіжних країн.

Організатори: Міністерство культури України, Український центр культурних досліджень, Київський міжнародний університет.

Цьогорічний Конкурс читців імені Т. Шевченка став справжнім святом українського художнього слова, дав можливість молодим учасникам долучитися до багатого джерела геніального Шевченківського слова, відкрив нові талановиті імена, адже його учасниками стали біля 170 аматорів, представників учнівської та студентської молоді, професійних виконавці з 24 областей України, м. Києва та АР Крим.

На урочистій церемонії відкриття 13 травня 2013 р. прозвучали вітання від Міністра культури України Новохатька Л.М., яке виголосив заступник міністра Балюрко В.С., побажання творчих успіхів, від народної артистки України Яблонської Г.Г., заслуженого діяча мистецтв України, драматурга Неволова В.В., заслуженої артистки України Ільїної Н.О., директора Українського центру культурних досліджень, заслуженого діяча мистецтв України Гриценка О.А., проректора КиМУ професора Данченко Т.В., керівника конкурсу, доцента Садовенко С.М. та ін. Студентами театрального відділення Київського міжнародного університету Міцкевич Аліною, Бушеновою Каріною та Коротуновим Юрієм була проведена церемонія покладання квітів до підніжжя пам’ятнику Тарасу Шевченко по вул. Володимирській, 60.

Протягом 4-х днів тривала конкурсна програма, виступи конкурсантів оцінювало журі під керівництвом Яблонської Галини Гілярівни – народної артистки України, президента Міжнародної ліги «Матері і сестри – молоді України»:

• Ільїна Н.О. – заслужена артистка України;
  • Неволов В.В. – художній керівник конкурсу, заслужений діяч мистецтв України;
  • Шлемко О.Д. – заслужена артистка України, професор НАКККіМ;
  • Зикун Н.І. – директор Ін-ту журналістики КиМУ, член Національної спілки журналістів України;
  • Олійник Т.В. – журналіст, ведуча програм Національної радіокомпанії України;
  • Рудаківська С.В. – проректор з довузівської підготовки КиМУ, член проекту «Педагоги-новатори в Україні»;
  • Босик З.О. – доцент НПУ ім. М. Драгоманова, кандидат культурології;
  • Садовенко С.М. – керівник конкурсу, член Національної всеукраїнської музичної спілки.

Протягом усіх конкурсних днів учасники конкурсу мали прекрасну нагоду відвідати майстер-класи та зустрічі з відомими митцями України: «Виховне значення художнього слова» (Яблонська Г.Г.); «Шевченко очима сучасника» (Неволов В.В.); «Донжуанський список Пушкіна» (Ільїна Н.О.); майстер-клас Шлемко О.Д.; майстер-клас-тренінг Кочевенка Ю.В. – заслуженого діяча мистецтв України, доцента КиМУ; подивитись спектаклі у виконанні студентів театрального відділення КиМУ: «Вот что значит влюбиться в актрису» Н. Некрасова та «Маска, я тебя знаю» Н. Коляди (худ. керівник - Лимар Л.Д., заслужена артистка України, доцент КиМУ).

За рішенням журі переможцями стали:

Гран-прі: Панчук Людмила – народний дім «Просвіта» с. Лобачівка, Волинська область;
Диплом «Мистецька надія» серед наймолодших учасників: Зеленський Артемій – театральний колектив «Асолька» м. Глеваха, Київська область.
Дипломантами в цій же номінації стали також Ревко Анна, Костенко Артем, Михайліченко Діана, Сіненко Олександр, Лоїк Ярина.

49 учасників отримали дипломи лауреатів I, II, III ступенів, які засвідчують їх високий творчий потенціал та дають їм право на пільговий вступ до Київського міжнародного університету зі знижкою в оплаті до 50%, серед них: Несвєтаєва Лариса, Гах Софія, Кандиба Євген, Тихонова Катерина, Умриш Світлана, Самойлова Марія, Шакула Валентина, Дєдовець Данило, Чагір Єлизавета, Оленин Андрій, Гаркуша Євгеній, Бузовська Яна, Савків Тетяна, Харандюк Роман, Руденко Володимир, Іванюк Христина, Розумний Олексій, Захаров Олександр та ін.

XXIІ Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Т. Шевченка ще раз довів, що слово Великого Кобзаря допомагає молодим талантам України самостверджуватись як митцям, громадянам і патріотам Незалежної України.

Хай Вам щастить, шановні учасники конкурсу, хай ваша участь у цьому прекрасному заході стане потужним стартом творчого шляху!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ